Sphere مبلغ 2 میلیون دلار برای کمک به کارکنان برای لابی در برنامه های Green 401 (k) جمع آوری می کند – TechCrunch

در ایالات متحده ، برنامه 401 (k) یک حساب بازنشستگی با مشارکت با مشارکت کارفرمایان است. با این حال ، با سرمایه گذاری نهادی قدیمی ، اکثر اینها حداقل تا حدی درگیر سوخت فسیلی هستند و بگذارید با آن روبرو شویم ، تعداد کمی از ما واقعاً می دانیم. اکنون یک استارتاپ قصد دارد آن را تغییر دهد.

استارتاپ Sphere مستقر در کالیفرنیا می خواهد کارمندان را وادار کند تا از کارفرمایان خود گزینه های سرمایه گذاری که در سوخت های فسیلی سرمایه گذاری نشده است ، بخواهند. برای انجام این کار ، محصولات مالی ارائه می شود که کارفرمایان را برای ارائه گزینه های سرمایه گذاری بدون فسیل در برنامه های 401 (k) خود آسان تر می کند. این می تواند یک حرکت بسیار بزرگ باشد. Sphere می گوید بیش از 35 تریلیون دلار دارایی پس انداز بازنشستگی در ایالات متحده تا سه ماهه اول سال 2021 وجود دارد.

در حال حاضر یک دور بودجه 2 میلیون دلاری به سرپرستی VC Pale Blue Dot متمرکز بر سرمایه گذاری گردآوری شده است. همچنین سرمایه گذاران متمرکز بر آب و هوا از جمله Sundeep Ahuja از Climate Capital شرکت کردند. Sphere همچنین یک “شرکت منفعت عمومی” ثبت شده است که به آن اجازه می دهد در مورد تغییرات آب و هوا در ملاء عام تبلیغ کند.

الکس رایت گلادشتاین ، مدیرعامل و بنیانگذار Sphere می گوید: “ما مفتخریم که در مأموریت خود برای مقابله با تغییرات آب و هوایی با صحبت کردن با پول خود با Pale Blue Dot همکاری می کنیم. هایدی ، هامپوس و جوئل این تجربه و انگیزه را دارند که به ما کمک می کند تغییرات بزرگی را در مقیاس کوتاه مدت 7 ساله ایجاد کنیم که باید گرمایش را به 1.5 درجه سانتی گراد محدود کنیم. ” رایت گلادشتاین همچنین با جانباز سرمایه گذار پایدار جیسون بریتون در مدیریت بازتاب دارایی و شاخص های سفارشی BITA همکاری کرده است.

رایت گلادشتاین گفت که هنگام راه اندازی استارتاپ قبلی خود ، آزمایشگاه عیار ، با دشواری ارائه گزینه های بدون فسیل در برنامه های 401 (k) آشنا شده است. او سعی کرد گزینه ای بدون فسیل برای کارکنان ارائه دهد ، اما متوجه شد که سه سال طول می کشد تا یک گزینه بدون فسیل در طرح به دست آید.

هایدی لیندوال ، شریک عمومی در Pale Blue Dot گفت: “ما معتقدیم به رویکرد منحصر به فرد Sphere در زمینه افزایش آگاهی از طریق یک جنبش اجتماعی و ارائه طیف وسیعی از محصولات ارزان قیمت که به مسائل ساختاری در سرمایه گذاری بدون فسیل 401 (k) می پردازد. . »