Spice AI می خواهد به توسعه دهندگان در ایجاد برنامه های هوشمندتر کمک کند – TechCrunch

Spice AI ، یک استارتاپ مستقر در سیاتل که هدف آن استفاده آسان از توسعه دهندگان در برنامه های کاربردی خود است ، امروز اعلام کرد که مبلغ یک میلیون دلار بودجه جمع آوری کرده است.

این بدیهی است که دور بزرگی نیست ، اما سرمایه گذاران به احتمال زیاد شما را کمی سود خواهند کرد: Madrona Venture Group ، Picus Capital ، TA Ventures و فرشتگانی مانند مدیرعامل GitHub Nat Friedman و مدیر شرکت Microsoft Azure Mark Russinovich. و تیم پشت این پلتفرم نیز دارای اعتبار جدی است ، زیرا مدیرعامل لوک کیم یک دهه را در مایکروسافت گذراند ، جایی که او تیم ایجاد جوجه کشی در Azure را ایجاد کرد و کار مهندسی را برای ایجاد Dapr رهبری کرد ، در حالی که CTO Phillip LeBlanc در Azure Active Directory کار می کرد. ، Visual Studio App Center و اقدامات GitHub.

این تیم استدلال می کند که امروزه نیز ساخت هوش مصنوعی در یک برنامه بسیار سخت است. در دوران حضورش در مایکروسافت ، کیم روی یک پروژه شخصی کار کرد که بر نوروفیدبک متمرکز بود. او برای دسترسی بیشتر به این نوع درمان ، می خواست یک سیستم هوش مصنوعی بسازد که بتواند داده های سری زمانی یک EEG را تجزیه و تحلیل کند و در این فرآیند ، متوجه شد که ساخت چنین سیستم هایی هنوز چقدر دشوار است.

او گفت: “فوق العاده سخت بود.” “جالبه. چون در مایکروسافت بودم – همه منابع را در اختیار داشتم. و من در این پروژه جانبی بودم – بدون منابع. و در هر دو مورد ، من دیدم که مردم با ادغام AI/ML واقعی در برنامه های خود مشکل دارند. “

وی خاطرنشان کرد که در حالی که در دهه گذشته پیشرفت فوق العاده ای در زمینه هوش مصنوعی صورت گرفته است ، هنوز فاصله زیادی بین پیشرفت و ساخت نرم افزارهای هوشمند وجود دارد.

لوگوی Spice AI with bg - Dark

اعتبار تصویر: SpiceAI

“من مثل مایل آخر به آن فکر می کنم. زیرساخت فیبر ایجاد شد ، اما در واقع اتصال آن به خانه شما زمان زیادی طول کشید. این موضوعی است که من واقعاً از ML در برنامه ها استفاده می کنم. ما به دنبال این هستیم که واقعاً این شکاف را پر کرده و کار را برای توسعه دهندگان بسیار آسان کنیم. “

وی خاطرنشان کرد که در ساخت Spice AI ، تیم بسیاری از آنچه از Dapr آموخته بودند را به دست آوردند ، اما به عنوان مثال Vercel با Next.js چه می کند.

در حال حاضر ، همه اینها ممکن است کمی آشنا به نظر برسند. به هر حال ، تعداد زیادی استارتاپ وجود دارد که می خواهند هوش مصنوعی را دموکراتیک کنند. اما کیم استدلال می کند که اکثر آنها به سادگی بر در دسترس قرار دادن هوش مصنوعی برای همه تمرکز می کنند ، که تجزیه و تحلیل داده ها و هوش تجاری را برای افراد بیشتری آسان تر و در دسترس تر می کند. با این حال ، Spice AI می خواهد به توسعه دهندگان کمک کند تا AI را در برنامه های خود ادغام کنند. با کمال تعجب ، این بدان معناست که مخاطبان هدف شرکت توسعه دهندگان حرفه ای هستند ، نه تیم های علم داده.

یکی از جنبه های جالب نحوه ایجاد سیستم Spice AI این است که بر عملکردهای پاداش تمرکز می کند. ایده اینجا این است که توسعه دهندگان می توانند مشخص کنند که الگوریتم برای چه چیزی باید خود را بهینه کند. به عنوان مثال ، اگر برنامه یک سیستم تهویه مطبوع را کنترل کند ، این نتیجه مصرف برق کمتر است. در پروژه ای که شرکت با یک خرده فروش استرالیایی آزمایش می کند ، تمرکز بر یافتن مکان ایده آل وانت برای سفارش مشتری است ، که ممکن است همیشه نزدیکترین مکان نباشد ، بسته به متغیرهایی مانند زمان رانندگی ، در دسترس بودن اقلام و غیره.

این شرکت همچنین در حال ساخت یک مدیر بسته (به نام Spicerack) است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا مانیفست را با عملکرد پاداش خود منتشر کنند تا دیگران بتوانند از آنها برای موارد استفاده شخصی خود استفاده کنند.

مانند پروژه های مشابه ، تیم Spice AI در حال راه اندازی ایده خود به عنوان یک پروژه منبع باز است. ایده این است که بعداً نسخه تجاری با پشتیبانی سازمانی منتشر شود ، اما تیم همچنین در مورد نسخه میزبانی شده و همچنین ثبت های خصوصی به شرکت ها اجازه می دهد تا مدلهای خود را میزبانی کنند (این شرکت Spicepods می نامد).

آسیم داتار ، شریک گروه Madrona Venture ، که می گوید: “Madrona نزدیک به یک دهه است که در برنامه های هوشمند سرمایه گذاری می کند و از دیدگاه لوک و فیلیپ برای ایجاد یکپارچه توسعه هوش مصنوعی در گردش کار موجود برای توسعه دهندگان برای تسریع و ایجاد برنامه های با کیفیت بسیار هیجان زده است.” اخیراً GM/COO برای Microsoft Cloud بود. “این تازه آغاز کار است و من هیجان زده هستم که در این سفر با هم باشیم و از روز اول با چنین تیم با استعدادی کار کنم تا آن را واقعی کنم.”