StreamElements با عبور از سازندگان 1.1 میلیون دلاری که از پلتفرم خود برای ایجاد و کسب درآمد از محتوای ویدیویی استفاده می کنند ، 100 میلیون دلار درآمد دارد – TechCrunch

ویدئو در قلب نحوه استفاده مردم از اینترنت امروز قرار دارد و سازندگان در قلب آنچه ساخته می شود و در ویدیو مشاهده می شود. امروز ، یک استارتاپ که بستری را ایجاد کرده است که به آنها در تولید و کسب درآمد از کار خود کمک می کند ، دور جدیدی از بودجه را اعلام می کند که نشان می دهد اقتصاد خالق چقدر سودآور و بزرگ شده است.

StreamElements ، که ابزارهای تولید و تجزیه و تحلیل را برای افرادی که به صورت زنده پخش می کنند و ویدئوهای مورد نیاز خود را برای پلتفرم هایی مانند Twitch آمازون ، یوتیوب و فیس بوک تهیه می کنند ، ارائه می دهد ، 100 میلیون دلار کمک مالی جمع آوری کرده است-پولی که برای ادامه ساخت ابزارها مورد استفاده قرار می گیرد. پلتفرم آن ، برای انجام کارهای بیشتر در صورت تقاضا در کنار یک تجارت بزرگ در پخش زنده ، و برای بازاریابی ، به طور خاص برای ایجاد سازندگان بیشتر به پلت فرم خود ، که قبلاً توسط 1.1 میلیون نفر از آن استفاده می شود.

گیل هیرش ، یکی از بنیانگذاران این شرکت ، می گوید: “هدف ما این است که همه جا سازندگان باشیم ، به این معنی که به پلتفرم های جدید گسترش دهیم ، مانند استفاده از بودجه جدید برای تقویت حضور خود در Trovo.” “این همچنین به معنای فراتر رفتن از فضای پخش زنده و آوردن فن آوری مبتنی بر تجربه مخاطبان اختصاصی ما به فیلم های YouTube است که در آن اولین صنعت را ایجاد می کنیم.”

این شرکت با تعداد زیادی از دیگران در به اصطلاح اقتصاد خالق رقابت می کند ، از جمله بسیاری از پلتفرم های ویدئویی که خودشان ویژگی های تولید و درآمدزایی خود را ایجاد می کنند ، بنابراین رقابت برای استعدادهای بیشتر یک رقابت کوچک نیست.

با رعایت این نکته ، شرکت تل آویو/لس آنجلس برای افزایش تمرکز بر کسب و کار خود ، در کنار اخبار بودجه ، برخی تغییرات مهم اجرایی را نیز اعلام می کند. گیل هیرش ، یکی از بنیانگذاران ، با مدیر بنیانگذار ، نقش مدیرعامل را بر عهده می گیرد دورون نیر (که تا کنون مدیرعامل بود) به سمت رئیس جمهور رفت. یووال تال به عنوان COO ، جیسون کربس به عنوان CBO و اودی هافمن به عنوان مدیر مالی در حال جمع بندی نیمکت اجرایی هستند. (دو بنیانگذار دیگر Or Perry و Reem Sherman هستند.)

SoftBank Vision Fund 2 این آخرین دور را رهبری می کند که شامل حامیان جدید PayPal Ventures و MoreTech نیز می شود. و همچنین سرمایه گذاران قبلی State of Mind Ventures ، Pitango ، Menorah و Mivtach Shamir.

StreamElements ارزش خود را فاش نمی کند ، اما این دور در پی رشد بسیار قوی برای شرکت ، پس از یک دوره طولانی که مصرف ویدئوهای تولید شده توسط کاربر از طریق سقف بالا رفت ، می آید. این فقط به دلیل محبوبیت برنامه هایی مانند TikTok ، Instagram ، YouTube (در حال حاضر با 40 میلیون کانال بازی ، در میان سایر محتواها) و Twitch (که گذشت 2 میلیارد ساعت تماشای ویدیو در ژانویه 2021) ؛ بلکه به این دلیل که ویدئو پس از فعالیت های دیگر برای بسیاری از مردم به یک سرگرمی و نجات تبدیل شد و گاهی اوقات حتی حرکت خارج از خانه پس از شیوع کووید -19 محدود شد.

هیرش در مصاحبه ایمیلی با من گفت: “همه گیری تأثیر زیادی بر تجارت ما داشت.” وی افزود: “علاوه بر افرادی که در قرنطینه به تماشای محتوای بیشتر می پردازند ، افراد بیشتری شروع به ایجاد آن کردند. ما این را می دانیم زیرا کاربران ماهانه ما از چند صد هزار نفر قبل از قرنطینه و کمتر از یک سال بعد ، اکنون بیش از یک میلیون نفر است. علاوه بر این ، مارک ها مجبور بودند هزینه های بازاریابی خود را از رویدادهای حضوری به کمپین های دیجیتالی منتقل کنند و پخش کنندگان زنده به عنوان یک وسیله تبلیغاتی جذاب تر شوند. در نتیجه ، ما مرتباً از مارک های بزرگ درباره هماهنگی فعالیت های حمایتی تحت تأثیر اینفلوئنسرها می شنویم ، زیرا این تخصص ما است. “

در مورد StreamElements ، این شرکت گفت که استفاده از پلتفرم آن 233 درصد افزایش یافته است ، و به ویژه با برخی از سازندگان محبوب تر ، کشش قوی داشته است. گفته می شود که بیش از 60 درصد از محتواسازان برتر – کسانی که 20000 یا بیشتر بازدیدکننده و پیرو در چندین سیستم عامل دارند – از داشبورد StreamElements استفاده می کنند.

در حالی که StreamElements نام خود را تا کنون بیشتر با پخش زنده و کار با ، مثلا گیمرها در سیستم عامل هایی مانند Twitch برای تولید محتوا ، مدیریت مکالمات و ایجاد راه های کسب درآمد مطرح کرده است ، اکنون به دنبال تمرکز بیشتر بر روی ویدیو است- در صورت تقاضا ، این شرکت گفت-منطقه ای که قبلاً برخی خدمات را ارائه کرده بود ، اما برای رسیدگی به آنچه که به عنوان یک فرصت استفاده نشده می بیند ، دو برابر می شود ، به ویژه در مقابل پخش زنده.

“YouTube در حال حاضر بیش از 40 میلیون کانال بازی فعالهیرش در بیانیه ای گفت که این بازی بزرگترین پلت فرم بازی در جهان است. “بخش عمده ای از این محتوا [is] ویدئوهای درخواستی ، که فاقد قابلیت تعامل در زمان واقعی هستند که موفقیت بازارهای مستقیم را هدایت کرده است. ما بر تقویت فیلم های درخواستی با ویژگی های تعاملی پویا متمرکز هستیم تا جوامع پیرامون این نوع محتوا را تقویت کنیم. “

قابل ذکر است که در حال حاضر ، ابزارهای ایجاد کننده StreamElements صد در صد رایگان برای استفاده هستند ، بنابراین همانطور که هیرش آن را برای من توصیف کرد ، “راه اصلی درآمدزایی ما مشارکت های تجاری است. ما فعالیت های حمایتی مبتنی بر تأثیرگذار را ارائه می دهیم که بر فناوری اختصاصی ما تکیه می کند که در حال حاضر اکثریت کانال های سازندگان برتر را تأمین می کند و عمق بی نظیری را از نظر اندازه گیری که مارک ها به دنبال آن هستند ، ایجاد می کند. ” این یکی از دلایلی است که باعث تمرکز شرکت بر آوردن تعداد بیشتری از این سازندگان با حجم بالا به پلت فرم خود می شود. در حال حاضر ، وی گفت که اکثر سازندگان آن در ایالات متحده ، اروپا و برزیل مستقر هستند ، اگرچه هدف این است که افراد بیشتری را در بازارهای بین المللی بیشتر جذب کند ، یک بازی انبوه در بازار است که دقیقاً همان کاری است که سافت بانک دوست دارد از آن حمایت کند.

ناهوکو هوشینو ، سرمایه گذار ارشد مشاوران سرمایه گذاری SoftBank ، در بیانیه ای گفت: “همانطور که سرگرمی آنلاین به عنوان یک تجربه همهجانبه در حال توسعه است ، تقاضا برای محتوای معتبر مبتنی بر خالق به طور تصاعدی افزایش یافته است.” “از طریق مجموعه ای از ابزارهای پخش و تعامل ، StreamElements به سازندگان کمک می کند تا در حالی که از محتوا از محبوب ترین پلتفرم های ویدیویی اجتماعی درآمد کسب می کنند ، تجربه ای غنی را برای مخاطبان ارائه دهند. این یک بازار دیجیتالی هیجان انگیز و جدید بین سازندگان و طرفداران ایجاد می کند و ما خوشحالیم که با این شرکت در ایجاد تعامل در یک جامعه جهانی رو به گسترش کار می کنیم. “

در دراز مدت ، جالب خواهد بود که ببینیم StreamElements چگونه و در کجا توسعه می یابد و آیا تصمیم می گیرد در پلتفرم پخش خود سرمایه گذاری کند یا در واقع اگر یکی از بزرگترین ها آن را به دست آورد.

هیرش می گوید: “ما بیشتر بر همه جا متمرکز هستیم تا اینکه فقط با یک پلت فرم هماهنگ شویم زیرا ما خالقان متعالی را به عنوان آینده می بینیم.” “این شخصی است که نام تجاری شخصی او قدرتمندتر از هر پلتفرمی است. اپرا نمونه ای از رسیدن به اوج تعالی با مجلات خود ، یک شبکه تلویزیونی و موارد دیگر است که همه آنها به دلیل نام او بیش از رسانه موفق شده اند. متعالی بودن به معنای کنار گذاشتن امنیت قرارداد انحصاری و شرط بندی برای نام تجاری خود برای موفقیت است. بازاریابی همه چیز در مورد دسترسی و فراوانی است ، بنابراین صرف کل روز برای ایجاد یک جامعه عمدتا در یک پلت فرم برای دستیابی به آن حضور بزرگ مطلوب نیست. “