Tier با اولین بسته سری D – TechCrunch 200 میلیون دلاری خود به پایان می رسد

شرکت اجاره روروک مخصوص بچه ها مستقر در برلین Tier Mobility اعلام کرد که به عنوان “اولین بسته” سری D 200 میلیون دلاری ، در حالی که سرمایه گذاران همچنان به حرکت در شهرهای کوچک کمک می کنند ، اعلام می کند.

اعلام امروز پس از افزایش بدهی 60 میلیون دلاری در تابستان امسال و 250 میلیون دلاری سری C در نوامبر گذشته (به رهبری SoftBank) صورت می گیرد.

از روابط عمومی آن مشخص نیست که آیا Tier قصد دارد سری D با سایز گوشتی‌تر تولید کند (و به دنبال بیرون راندن سرمایه‌گذاران بیشتر از بازار با اعلام امروز) – از این رو صحبت از “بسته اول” است – یا اینکه فقط اولین بخش از آن گرفته شده است. افزایش 200 میلیون دلاری برنامه ریزی شده ما برای وضوح درخواست کرده ایم و هنگامی که آن را دریافت کردیم به روز رسانی می کنیم.

همچنین کاملاً مشخص نیست که دور سری D شامل بدهی است یا همه حقوق صاحبان سهام است (ما همچنین درخواست کرده ایم).

روابط عمومی Tier آن را “بخشی از افزایش حقوق صاحبان سهام و بدهی” توصیف می کند ، اما این افزایش به دنبال دور بدهی کوچکتر اعلام شده در ماه ژوئن است. و بعداً در روابط عمومی دور به عنوان “افزایش حقوق صاحبان سهام” توصیف می شود – اگرچه همچنین به بازکردن “ظرفیت بدهی” نیز اشاره شده است. باز هم، در زمان نگارش این مقاله نمی‌توان با نماینده‌ای برای شرکت تماس گرفت، اما پس از تأیید به‌روزرسانی خواهیم کرد.

در بیانیه ای، الکس گییر، مدیر ارشد مالی در Tier Mobility، گفت: «این بودجه سهام قدرت شلیک بیشتری را برای گسترش حضور بازار چندوجهی ما در سطح جهانی و دنبال کردن سرمایه‌گذاری‌ها و خریدهای استراتژیک فراهم می‌کند. نیازهای خودروی ما با قفل بازپرداخت بدهی ارائه می شود. هدف ما این است که Tier را به عنوان نیروگاه کوچک حرکتی اروپا تبدیل کنیم و موقعیت فعلی خود را به عنوان بازیکن شماره یک در بازار اسکوترهای برقی مشترک به دست آوریم. “

سرمایه‌گذار فعلی SoftBank Vision Fund 2 سری D را با Mubadala Capital مستقر در امارات رهبری می‌کند که سال گذشته نیز از سری C Tier’s حمایت کرد، در حالی که سایر سرمایه‌گذاران موجود RTP Global، Novator، White Star Capital، Northzone و Speedinvest نیز در آن شرکت دارند.

افزایش حمایت Mubadala از Tier به دنبال ورود آن به بازار امارات متحده عربی در سال گذشته – پس از انتخاب توسط اداره راه و حمل و نقل محلی، پس از آزمایش طولانی اجاره اسکوتر، صورت گرفت.

این بودجه همچنین شامل سرمایه گذاران جدید می شود – از جمله صندوق تاثیر سبز M&G Investments و Mountain Partners ، یک سرمایه گذاری متنوع جهانی.

Tier گفت که کسب و کار micromobility آن اکنون 2 میلیارد دلار ارزش دارد (که تقریباً دو برابر ارزش گزارش شده در حدود زمان سری C در سال گذشته است) – گفت که تا به امروز در مجموع 660 میلیون دلار سرمایه سهام و بدهی جمع آوری کرده است.

استارتاپ اسکوتر الکترونیکی ، دوچرخه الکترونیکی و موتورسیکلت های برقی 2018 در فضایی بسیار رقابتی با تعداد بیشماری از بازیکنان ، از جمله Bird ، Dott ، Lime ، Voi و Wind (به نام چند نفر) رقابت می کند-اگرچه مقامات شهرهای سرتاسر جهان با تعیین محدودیت در تعداد اپراتورهای مجاز در هر شهر، به دنبال ایجاد ساختار کوچکی به بازار سریع در حال توسعه حمل و نقل کوچک هستند. این بدان معناست که برنده شدن در جایگاه به عنوان یک ارائه دهنده شهر می تواند به رقبای خود در سطح محلی کمک کند.

به عنوان مثال، در بیانیه مطبوعاتی، Tier برنده اخیر خود در مناقصه ارائه اسکوترهای الکترونیکی برای اجاره در یک آزمایشی در لندن (در کنار Dott و Lime) در بوق و کرنا می‌کند. سایر شهرهای جدیدی که هر دو در خاورمیانه معرفی می کنند عبارتند از: منامه (بحرین) و دوحه (قطر).

همچنین در پاریس فعالیت می کند – جایی که مقامات شهری تلاش زیادی برای تغییر ترکیب حمل و نقل شهری از خودروها به سمت جایگزین هایی مانند دوچرخه و حمل و نقل عمومی انجام داده اند. بنابراین می‌تواند برنده‌های بزرگی باشد.

تا به امروز، Tier می گوید که 135000 اسکوتر الکترونیکی، دوچرخه برقی و موتورسیکلت الکترونیکی را در 150 شهر در 16 کشور جهان مستقر کرده است – و ادعا می کند که خود را به عنوان “رهبر بازار اروپا از طریق بهره وری سرمایه بی نظیر و تعالی عملیاتی” تثبیت کرده است.

طرح استارت آپ مستقر در برلین برای تأمین مالی جدید برای «خریدها و سرمایه‌گذاری‌های استراتژیک» و همچنین برای گسترش بیشتر بین‌المللی است – به گفته Tier، پوشش بازارهای رشد استراتژیک، در اروپا و خاورمیانه را هدف قرار خواهد داد.

بنابراین به نظر می رسد با دلارهای تازه وارد بازار اسکوترهای الکترونیکی سریع می شود. (و یکی از راه های دور زدن محدودیت های تحمیل شده توسط شهر بر تعداد اپراتورها-برای دستیابی به مقیاس بیشتر-خرید رقبا است که در شهرهایی که مناقصه نداشته اید مناقصه برده اید …)

Tier همچنین می‌گوید که بخشی از سرمایه‌گذاری را به سمت ادامه راه‌اندازی شبکه ایستگاه‌های شارژ باتری خود که توسط کسب‌وکارهای محلی میزبانی می‌شود، هدایت می‌کند.

در ادامه می‌افزاید: «با راه‌اندازی دوچرخه‌های الکترونیکی در چندین کشور اروپایی، Tier در حال گسترش دامنه رو به رشد خود از گزینه‌های چندوجهی است، و آن را به اولین ارائه‌دهنده حمل‌ونقل میکرو اروپایی تبدیل می‌کند که سه نوع خودرو مختلف را در یک برنامه به کاربران ارائه می‌دهد».

در بیانیه ای ، لورنس لیشنر ، مدیرعامل و بنیانگذار ، گفت: “این بودجه منابع اضافی را برای انجام وظیفه ما برای تغییر تحرک برای همیشه در اختیار طیف قرار می دهد. بستن بیش از 80 میلیون سفر ، جایگزینی بیش از 13 میلیون ماشین سواری ، در این مدت کوتاه نشان می دهد که شهرهای جهان به دنبال راهی هستند تا شبکه های حمل و نقل خود را ایمن تر کرده و به سمت آینده ای با آلایندگی صفر حرکت کنند. “

Amer Alaily، مدیر Mubadala Capital Ventures، اروپا، در بیانیه دیگری افزود: “علاقه لارنس، ماتیاس و الکس برای تغییر را می توان در سراسر سازمان احساس کرد – از مرکز Tier در دبی تا مقر آنها در برلین.” وی گفت: “آنها به سرعت نه تنها به عنوان یک رهبر در فضای کوچک تحرک اروپا مطرح شده اند ، بلکه متعهد به پایداری آنها را از رقبای خود متمایز کرده است. ما مفتخریم که بخشی از سفر آنها بوده ایم و مشتاق هستیم که در سالهای آینده شریک لارنس و تیم او باشیم. “