Tiger Global در حال مذاکره برای ساخت سریعترین تکشاخ Apna India – TechCrunch است

آپنا ، یک استارتاپ 21 ماهه که به میلیون ها کارگر یقه آبی و خاکستری در هند کمک می کند تا خود را بالا ببرند ، جوامع و مشاغل زمینی پیدا کنند ، در حال نزدیک شدن به سریعترین شرکت فناوری در دومین بازار بزرگ اینترنت جهان است. اسب تک شاخ.

بر اساس چهار منبع آگاه ، Tiger Global در مراحل پیشرفته مذاکرات برای هدایت دور 100 میلیون دلاری در Apna است. به گفته منابع ، شرایط پیشنهادی راه اندازی بیش از 1 میلیارد دلار است.

برخی منابع هشدار دادند که دور مذاکرات هنوز بسته نشده است بنابراین ممکن است شرایط توافق تغییر کند.

در صورت تحقق این مرحله ، آپنا به جوانترین استارتاپ هندی تبدیل می شود که به وضعیت مورد نیاز تک شاخ دست یافته است. این استارتاپ که برنامه خود را در دسامبر 2019 راه اندازی کرد ، در دور تامین مالی سری B در ماه ژوئن امسال 570 میلیون دلار ارزش داشت. همچنین این سومین دور تامین مالی خواهد بود که Apna می تواند در بازه زمانی کمتر از هفت ماه به دست آورد.

Tiger Global ، سرمایه گذار موجود در Apna ، در اوایل این ماه به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد. نیرمیت پاریخ ، بنیانگذار و مدیرعامل آپنا ، که از نامبرده های اپل است ، روز سه شنبه از اظهارنظر خودداری کرد.

شهرهای هند محل زندگی صدها میلیون کارگر کم مهارت هستند که در جستجوی کار از روستاها آمده اند. بسیاری از آنها در پی شیوع ویروس کرونا که چندین فعالیت اقتصادی را در دومین بازار بزرگ اینترنت جهان کند کرده است ، شغل خود را از دست داده اند.

آپنا ، که نام آن از آهنگ بالیوود 2019 الهام گرفته است ، در حال ایجاد زیرساخت شبکه مقیاس پذیر است تا این کارگران بتوانند به کارفرمایان مناسب متصل شوند و مشاغل خود را تأمین کنند. در برنامه اندروید معروف خود ، کاربران همچنین مهارت خود را بالا می برند ، مهارت های مصاحبه خود را مرور می کنند و واجد شرایط مشاغل بیشتر می شوند.

تا ماه ژوئن سال جاری ، Apna بیش از 10 میلیون کاربر جمع آوری کرده بود و بیش از 15 میلیون مصاحبه شغلی در هر ماه را تسهیل می کرد. همه مشاغل ذکر شده در بستر Apna توسط استارتاپ تأیید می شوند و برای داوطلبان رایگان است.

این استارتاپ همچنین با برخی از سازمان های دولتی و خصوصی برجسته هند همکاری کرده است و از وزارت امور اقلیت هند ، شرکت توسعه مهارت های ملی و یونیسف YuWaah برای ارائه مهارت های بهتر و فرصت های شغلی برای نامزدها حمایت می کند.

مذاکرات سرمایه گذاری نشان دهنده علاقه روزافزون Tiger Global به هند است. این شرکت با مقر اصلی نیویورک امسال چندین سرمایه گذاری برجسته در هند انجام داده است از جمله در BharatPe ، Gupshup ، DealShare ، Classplus ، Urban Company ، Coinswitch Kuber و Groww.

بیش از دوجین استارتاپ هندی امسال در مقایسه با 11 سال گذشته تبدیل به یک اسب شاخدار شده است ، زیرا چندین سرمایه گذار برجسته از جمله Tiger Global ، SoftBank و Falcon Edge سرعت سرمایه گذاری خود را در دومین کشور پرجمعیت جهان افزایش داده اند.

Apna همچنین Insight Partners ، Lightspeed و Sequoia Capital را از جمله سرمایه گذاران فعلی خود می داند.