VC Antler ، سازنده شرکت می گوید که می تواند استارتاپ ها را در سری C پشتیبانی کند ، اما شرایط آن چیست؟ – TechCrunch

آنتلر که در سال 2017 از سنگاپور به عنوان “سازنده شرکت” خارج شد ، نام خود را به عنوان دونده یک برنامه تولید کننده استارتاپ جهانی و سرمایه گذاری از مرحله اولیه ، قبل از تولید ، مطرح کرد. تمایل داشت تیم ها را کنار هم جمع کند ، در یک پشته فناوری ترکیب کرده و استارتاپ ها را با نرخ فوق العاده ای تف کند. اما همه چیز از آن پایگاه به سرعت پیشرفت کرده است و آنتلر در حال حاضر قصد دارد از تمام مراحل اولیه تا اواخر سرمایه گذاری کند.

سال گذشته 75 میلیون دلار پس از سرمایه گذاری شرودرز و فرد جمع آوری کرد. اکنون می گوید 225 میلیون دلار بیشتر از سال گذشته جمع آوری کرده است.

اما ، شیطان در جزئیات است.

از آنجا که آنتل در همه مکانهای مختلف شرکت سازنده خود دارای گلدانهای بودجه است ، این مبلغ نسبتاً گسترده است و اگر می خواهید بی انصاف باشید ، به میزان کمی. (این برنامه در سراسر اروپا ، آسیا و اقیانوسیه (APAC) ، انجمن ملل جنوب شرقی آسیا (ASEAN) ، آسیای جنوب شرقی ، آفریقا (کنیا) فعالیت می کند و دارای دفترهایی در لندن ، نیویورک ، سنگاپور و سیدنی ، و سایر موارد است.

بنابراین با وجود انتشار امروز “300 میلیون دلار تا به امروز” ، این فقط تا حدی دقیق است ، به ویژه هنگامی که شما آن را در سال 2017 تاسیس کردید ، بنابراین 300 میلیون دلار در پنج سال از نظر VC چندان مهم نیست.

سرمایه گذاران این صندوق شامل Schroders ، Vækstfonden و Phoenix Group هستند.

آنتلر هنوز روی مرحله پیش از بذر متمرکز است ، اما با توجه به 225 میلیون دلار اضافی ، می گوید اکنون می تواند سرمایه های بعدی شرکت های نمونه کار خود را با رشد و افزایش آنها ، تا سری C ارائه دهد.

در بیانیه ای ، مگنوس گریملند ، مدیرعامل و بنیانگذار آنتلر ، گفت: “ما از ابتدا در حمایت از بنیانگذاران خود ادامه می دهیم و بسیار خوشحالیم که می توانیم با رشد آنها به سرمایه گذاری در آنها ادامه دهیم. ما مشتاقانه منتظر حمایت بیشتر کارآفرینانی هستیم که در حال بازتعریف صنایع در آینده هستند. “

این شرکت همچنین از جذب شرکای جدید نامان بوددهو ، اریک جانسون ، جیهو کانگ و سوبیر لوهانی برای هدایت تیم های جدید کانادا ، ویتنام ، کره و اندونزی خبر می دهد. تدی هیملر از SoftBank نیز به عنوان شریک تیم سرمایه گذاری در مراحل بعدی می پیوندد.

Antler از سال 2018 در بیش از 350 شرکت در سراسر جهان در بیش از 30 صنعت مختلف سرمایه گذاری کرده است. می گوید که از این شرکت ها ، 40 have حداقل یک بنیانگذار زن با 70 ملیت نمایندگی دارند.

اما برگردیم به آن شرایط. آنتلر می گوید که می تواند از یک استارتاپ تا سری C پشتیبانی کند ، البته این بستگی به شرایط هر معامله دارد و اینکه آیا آنتلر توانسته است با تأمین مالی تمام چرخه عمر یک استارتاپ ادامه دهد. به همین دلیل است که شرایط معاملات آن ممکن است مورد بررسی قرار گیرد.

رشد آنتلر بدون هزینه صورت نگرفته است. TechCrunch از چندین منبع شنیده است که شرایط Antler برای استارتاپ ها کمتر از “دوست دار بنیانگذار” بوده است. آن را به مدیرعامل گریم لند گذاشتم تا واکنش او را دریافت کند. او اذعان کرد که این ممکن است “در روزهای اولیه” بوده باشد.

وی گفت: “من فکر می کنم به طور کلی ما درباره شرایط بنیانگذار خود بازخورد بسیار خوبی دریافت می کنیم. در جایی که بازخوردی را که شما به آن اشاره می کنید دریافت کرده ایم ، در واقع تغییراتی ایجاد کرده ایم. ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که تا آنجا که می توانیم دوستدار بنیانگذار هستیم و در عین حال از محافظت قوی برخوردار هستیم. من فکر می کنم ما در همه بازارهایی که در آن هستیم بسیار رقابتی هستیم. “

گریم لند ادعا می کند که چون در حوزه های قضایی زیادی فعالیت می کند ، چارچوب حقوقی در سرزمین های مختلف می تواند کاملاً متفاوت باشد: او به من گفت یکی از مواردی که در اوایل آن متوجه شده اند این است که آنچه ممکن است برای اصطلاحات بنیانگذار در ایالات متحده رایج باشد ، ممکن است هنگام اعمال “پوچ” به نظر برسد. به یک کشور کاملا متفاوت: “در این صورت ما در واقع با جامعه فرشته محلی کار کردیم تا شرایط خود را به روز کنیم. آنها بسیار رقابتی هستند و مطابق با آنچه VC های اولیه و فرشتگان در مراحل اولیه می خواهند در قرارداد ببینند. “

به هر حال ، اما با سرعت زیاد و گسترش جهانی ، Antler خود را به عنوان یک رقیب احتمالی در آینده برای افرادی مانند Y-Combinator و Entrepreneur First قرار داده است ، که داستان جالبی برای تماشای آن در سالها ایجاد خواهد کرد بیا.