VC Lab اسناد تشکیل صندوق رایگان را برای سرمایه گذاری استارتاپی ارزان تر و آسان تر معرفی می کند – TechCrunch

این روزها ممکن است بودجه زیادی برای برخی از استارتاپ ها وجود داشته باشد. اما بسیاری از شرکت ها خلاف این را به شما خواهند گفت. VC Lab ، شتاب دهنده شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر ، می خواهد سرمایه گذارانی ایجاد کند که از بقیه جهان حمایت کنند.

یک مانع اساسی برای این هدف ، اسناد و مدارک استاندارد مورد نیاز برای راه اندازی صندوق جدید است. در حال حاضر به وکلای متخصص نیاز دارد که زمان آنها می تواند بیش از صد هزار دلار برای تشکیل صندوق هزینه کند.

امروزه VC Lab مجموعه ای از اسناد بویلر موجود در اختیار شما قرار می دهد که به منظور ساده سازی فرایند ، صرفه جویی در وقت و هزینه همه و دسترسی بیشتر به ساختارهای حکومتی صندوق ها ارائه شده است.

آدئو رسی ، بنیانگذار ، می گوید: “ما شرکای عمومی داریم که از سراسر جهان کمک های مالی را راه اندازی می کنند.” “آخرین گروه سرمایه گذاران سرمایه گذاری از 62 کشور مختلف ، از جمله آسیای مرکزی ، آفریقا و هر مکان دیگری که می توانید تصور کنید ، ثبت نام کرد.”

هزینه های قانونی آخرین چیزی است که آنها نیاز دارند.

“مدیران جدیدی که در حال سرمایه گذاری هستند با اشتیاق برای تغییر وارد می شوند – صندوق ها اغلب تز بسیار متمرکز دارند و از نظر اندازه کوچکتر هستند. آنها واقعاً می خواهند به شرکت هایی که با آنها کار می کنند کمک کنند تا به هر قیمتی موفق شوند. آنها نیازی به 200 تا 400 صفحه موافقت نامه حقوقی ندارند که بر هر تصمیم کوچکی حاکم است. آنها به توافقنامه های سبک و آسان برای استفاده نیاز دارند. “

بسته ای که آزمایشگاه VC آن را سنگ بنای سنگ می نامد ، دارای 33 صفحه کوتاه است که شامل یک عبارت ، یک قرارداد اشتراک و یک LPA (و این راهنمای کاربر) است. اسناد مشابه تشکیل صندوق به طور منظم در صدها صفحه اجرا می شود.

هانس کیم ، وکیل قدیمی استارتاپ در سیلیکون ولی که نویسنده بسته جدید است ، می گوید: “به رسمیت شناخته شده است که اسناد تشکیل صندوق به طرز مضحکی پیچیده هستند و نیاز به بازنگری دارند.” “من تعداد زیادی مشتری بنیانگذار داشته ام که پول در آورده اند و می خواهند از سرمایه خود به خوبی از طریق سرمایه گذاری استفاده کنند. اما اگر آنها جدی تر از سرمایه گذاری فرشته شخصی شوند ، آنها را به وکیل تشکیل صندوق ارجاع دهید. سپس آنها قیمت را می بینند و باید دوبار فکر کنند.

به گفته Rich Gora از گورا LLC ، بهبودها شامل یک لیست ساده از تعاریف ، بخش های ساده شده در مورد هزینه های مدیریت و محرک های حالت اپراتور محدود است (نمونه را در اینجا ببینید). سند فعلی شامل جزئیات مربوط به استقرار شرکت در ایالات متحده است و برنامه هایی برای سایر مکانهای محبوب مانند کانادا ، هلند و سنگاپور به زودی ارائه می شود.

او به عنوان وکیل تشکیل صندوق که با طیف گسترده ای از سرمایه گذاران همکاری می کند ، می گوید هدف این است که به تجار کمک کند تا مسائل تجاری را به صورت ساده حل کنند. هنگامی که طرفین در مورد آنچه می خواهند با آن توافق کنند صحبت کردند ، می توانند محصول را نزد متخصصی مانند خود ببرند تا نهایی شود.

او در مورد روند نوشتن می گوید: “طی ده ماه گذشته ، ما هر یک از توافق نامه های LP صنعت را که می توانستیم پیدا کنیم ، بررسی کردیم. ما مفاهیمی را که 20 سطر بودند در نظر گرفتیم و آنها را به سه تقطیر کردیم. مفاهیم موجود است اما صحبت وکیل از بین رفته است. “

رسی تخمین می زند که اسناد جدید می تواند هزینه های حقوقی را به نصف یا بیشتر کاهش دهد ، بسته به عواملی مانند تعداد LP هایی که وارد می کنید. او همچنین می گوید که کمبود وکلا با تخصص تشکیل صندوق وجود دارد. ارائه اسناد استاندارد این روند را تسریع کرده و به توسعه سریعتر اکوسیستم سرمایه گذاری جهانی کمک می کند.

VC Lab در موسسه Founder ، یک شتاب دهنده جهانی استارتاپ که قبلاً مشارکت های مشابهی در اکوسیستم استارتاپ داشته است ، شکل گرفت. تقریباً نه سال پیش ، این طرح به توسعه مفهوم ارزش سهام قابل تبدیل ، پیش درآمد اسکناس SAFE ، که عناصر بدهی را از اسکناس های قابل تبدیل حذف می کند ، کمک کرد.

رسی در مورد سرمایه گذاری استارتاپی می گوید: “ما معتقدیم که همه تنگناها باید برطرف شوند.” “سپس ، انفجار VC های جدید و LP های جدید در سراسر جهان وجود دارد که وارد کلاس دارایی می شوند. این یک تغییر مثبت واقعی برای بشریت ایجاد می کند زیرا ، مهم نیست که در کجای جهان هستید ، می توانید ایده ای را برای تبدیل جهان به مکان بهتر و یافتن منابع مورد نیاز برای تحقق آن دنبال کنید. متأسفانه ، امروز این واقعیت ندارد. “