Vendease 3.2 میلیون دلار برای کمک به هتل ها و رستوران ها در خرید مواد غذایی در آفریقا – TechCrunch دریافت می کند

این شرکت به TechCrunch تایید کرد، Vendease، یک بازار آنلاین که به رستوران‌ها و سایر کسب‌وکارهای مواد غذایی اجازه می‌دهد مستقیماً از تولیدکنندگان و مزرعه‌ها مواد غذایی را خریداری کنند، سرمایه اولیه 3.2 میلیون دلاری را به دست آورده است.

این خبر هفت ماه پس از اعلام TechCrunch اعلام می شود که این شرکت که در ژانویه 2020 تاسیس شده است ، در دسته زمستانی Y Combinator که شامل 9 استارتاپ آفریقایی دیگر است ، شرکت می کند.

شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر مستقر در سانفرانسیسکو Global Founders Capital در دور نخست قرار گرفت. Y Combinator، Hustle Fund، Liquid 2 Ventures، Hack VC و Soma Capital شرکت کردند، از جمله سرمایه گذاران محلی فردی و حامیان اولیه مانند تایو اویوسو، مدیر عامل Paga، جان اوبارو، مدیر عامل Remita و Magic Fund.

Vendease سعی می کند چالش ها و ناکارآمدی های آفریقا را حل کند بسیار بخش مواد غذایی پراکنده ، با شروع از نیجریه. در ابتدا، این شرکت یک نقطه شیرین در a صرفا بازار غیرمتمرکز، تامین‌کنندگان و مزارع را از یک سو با رستوران‌ها و کسب‌وکارهای غذایی از سوی دیگر به هم متصل می‌کندبه

وقتی یک رستوران یا تجارت غذا سفارش می دهد ، سیستم همه تامین کنندگان احتمالی را تولید می کند که می توانند آن را انجام دهند ، بهترین قیمت را در مقابل کیفیت بررسی می کند و آن سفارش را به تأمین کننده واگذار می کند. به گفته شرکت، تحویل ساخته شده در عرض 24 ساعت ، توسط خود یا ارائه دهندگان تدارکات شخص ثالث.

با این حال، این شرکت تشخیص داد که این مشاغل به کمک با کیفیت و عملیاتی بیشتری نیاز دارند. در حالی که برخی از زمان تحویل و کیفیت مواد غذایی شکایت داشتند ، برخی دیگر عملیات پیچیده ای برای رسیدگی به آنها نداشتند.

بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Tunde Kara به TechCrunch می گوید که این امر باعث شد Vendease مجموعه ای از پشته ها-لجستیک ، ذخیره سازی ، پرداخت ، مدیریت موجودی ، منابع مالی جاسازی شده-را برای کنترل حرکت منابع غذایی از یک نقطه تولید به نقطه نهایی مصرف ، ایجاد کند.

کارا ، که این شرکت را با Olumide Fayankin ، Gatumi Aliyu و Wale Oyepeju Olumide Fayankin ، Gatumi Aliyu و Wale Oyepeju تأسیس کرد ، گفت: “بنابراین وقتی می گوییم ما سیستم عامل تأمین غذا را ایجاد می کنیم ، منظور ما این است.”

Vendease می گوید همچنین اقدامات گسترده ای برای کنترل کیفیت مواد غذایی روی سکوی خود در زمان تحویل یا پذیرش در انبار خود انجام داده است. این پلت فرم همچنین دارای گزینه ای است که به مشاغل مواد غذایی اجازه می دهد تا برای هر سفارشی که نامطلوب است ، لوازم رایگان دریافت کنندبه

Vendease

بنیانگذاران Vendease (Wale Oyepeju ، Gatumi Aliyu ، Olumide Fayankin و Tunde Kara)

از زمانی که Vendease راه اندازی شد تا کنون، یک چیز در صنعتی که در آن بازی می کند ثابت مانده است: نوسان قیمت مواد غذایی در نیجریه.به

این کشور با یکی از بالاترین نرخ‌های تورم در جهان، شاهد رشد بیش از ۷۰ درصدی قیمت اقلام غذایی مانند لوبیا از جولای ۲۰۲۰ تا جولای ۲۰۲۱ بود.به این گزارش می گوید هزینه غذا در این کشور در سپتامبر 2021 در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته 19.57 درصد افزایش یافته استبه

اینها برخی از مسائل پیش بینی نشده اما آماده برای مبارزه است که استارتاپ های کشاورزی و فناوری مواد غذایی باید با آنها در مقیاس بزرگ مقابله کنند.به در مورد Vendease، کارا می‌گوید که این شرکت یک سیستم تجزیه و تحلیل و ذخیره‌سازی پیش‌بینی‌کننده ایجاد کرده است تا به کسب‌وکارها کمک کند تا قیمت‌های مواد غذایی آینده را پیش‌بینی کنند، مواد غذایی را از قبل ذخیره کنند و قیمت‌های خود را برای هر مدت زمان بسته به دسته غذا تعیین کنند.

به گفته مدیرعامل ، این فرآیند موجب صرفه جویی در پول و سرمایه انسانی مشاغل روی این پلتفرم شده است.

زمانی که قیمت‌های بازار را با آنچه کاربران در پلتفرم خود خریداری می‌کنند مقایسه می‌کنیم، تقریباً در 9 ماه گذشته حدود 480000 دلار برای آنها پس‌انداز کرده‌ایم، که هزینه‌های غیرضروری زیادی را از هزینه‌های عمومی آن‌ها کاهش داده‌ایم – پس‌اندازهایی که می‌تواند به چیزهای دیگر وارد شود. به لحاظ گسترش و رشد.

کارا می گوید که این شرکت امیدوار است در 12 تا 18 ماه آینده این رقم را 10 برابر کند. “فعالانهاو ادامه داد، به روش کوچک خود، به رشد تولید ناخالص داخلی برای مشاغل مواد غذایی هم در بخش کشاورزان و هم در سمت فروشنده در بازار کمک می کنیم.

به لحاظ کارا بیان می کند که سرمایه های انسانی حدود 5،000 نفر در ساعت صرفه جویی کرده اندبه کارا افزود وندیس 100000 تن مواد غذایی را جابجا کرده است. برای یک استارتاپ که کمی بیش از هجده ماه سن دارد ، جابجایی این مقدار غذا یک شاهکار قابل توجه است.

جابجایی این مقدار ، همراه با پشته فناوری Vendease ، به این شرکت اجازه می دهد قبل از سفارش مشتریان آنچه را که می خواهند تجزیه و تحلیل کنند ، به همین دلیل این شرکت اکنون انبارها و خدمات لجستیک خود را دارد.

ماه گذشته ، شرکت تحت حمایت YC حجم معاملات سالانه 12.9 میلیون دلار و درآمد مکرر سالانه 1.2 میلیون دلار را به دست آورد.به در حالی که کارا اعداد درآمد را به اشتراک نمی گذارد، او گفت که درآمد Vendease نسبت به سال گذشته 17 برابر افزایش یافته استبه

در سمت تامین مالی پلتفرم، بیش از 1000 کسب و کار به بیش از 3 میلیون دلار در تامین مالی زنجیره تامین دسترسی پیدا کرده اند. تا حالابه

از زمان راه اندازی Twiga در کنیا در هفت سال پیش (با این حال ، با مدلی کمی متفاوت) ، بسترهای دیجیتالی کردن زنجیره تامین غذا برای رستوران ها و مشاغل غذایی در سراسر قاره در آفریقا کمیاب است.

اکنون که Vendease در حال مبارزه است، می‌خواهد خود را به عنوان رهبر در میان گروه‌های آینده با بازیکنان جدیدتر مانند Kibanda TopUp کنیا. به گفته کانا ، شرط لازم برای آن ، اجرای ویندوز و اطلاعات عملیاتی از بازار و داده های مربوط به مشاغل مواد غذایی است. او معتقد است که آنها به شرکت مزیت بیشتری نسبت به سایر سیستم عامل ها خواهند داد.

“اما پس از آن ما رقابت را به عنوان برنده در همه شرایط نمی بینیم. ما آن را اعتبار بخشی برای کاری که انجام می دهیم می بینیم. “

Vendease در حال حاضر در سه شهر نیجریه – لاگوس ، ابوجا و ایبادان فعالیت می کند ، با برخی از بزرگترین مارک های غذایی در کشور مانند هارد راک ، کریسپی کرمه و شیرو.

کارا می گوید این شرکت از بودجه خود برای توسعه سایر شهرها و کشورها تا پایان سه ماهه اول سال آینده استفاده خواهد کردبه علاوه بر این، بودجه به Vendease اجازه می دهد تا به آن ادامه دهد مجموعه فناوری خود را تقویت کرده ، مشارکتهای مطمئن با برخی از سیستم عامل های پرداخت و بانک ها را تقویت کنید تا محصولات مالی خود را عمیق تر کند ، به ویژه در حال حاضر خرید کنید ، بعداً پرداخت کنید.

در بیانیه‌ای، شریک مدیر Global Founders Capital گفت: «به‌عنوان حامی یکی از اولین تک‌شاخ‌های آفریقا، جومیا، استعدادهای زیادی را در بازار دیده‌ایم – و تیم Tunde & The Vendease در کلاس بهترین هستند. هم در EMEA و هم در سطح جهانی. فوکوس لیزری و رشد سریع آنها بی سابقه هستندو فرصت بزرگی در پیش است.»