Ventures Platform، Hustle Fund پشت نیجریه fintech Brass را در 1.7 میلیون دلار دور می کند – TechCrunch

شرکت های کوچک و متوسط ​​بیش از 95 درصد کل مشاغل نیجریه را تشکیل می دهند. اما علی رغم اندازه و اهمیت بسیار ، اکثر آنها تحت حمایت موسسات مالی قرار دارند و از مجموعه کامل خدمات مالی مورد نیاز برای مقیاس گذاری عملیات خود برخوردار نیستند.

جدا از نیازهای مالی کامل ، از جمله اعتبار ، مشاغل کوچک و متوسط نیاز سایر منابع ضروری برای درک عملیات مالی آنها.

Brass یک فن نیجریه ای است که با ارائه خدمات بانکی به مشاغل کوچک و متوسط ​​با این چالش ها مقابله می کند. این شرکت مبلغ 1.7 میلیون دلار برای تأمین پیشنهادات خود برای “کارآفرینان محلی ، معامله گران و مشاغل با رشد سریع” تأمین کرده است.

Sola Akindolu و Emmanuel Okeke Brass را در ژوئیه 2020 تاسیس کردند. قبل از Brass ، مدیر عامل Akindolu بود رئیس محصول در Kudi تحت حمایت YC ، در حالی که CTO Okeke مدیر مهندسی در Paystack وابسته به Stripe بود.

کار Akindolu در Kudi چشم او را به مشکلات مشاغل کوچک و متوسط ​​در نیجریه باز کردبه او توضیح داد که متوجه شده است برای این مشاغل چقدر دشوار است که عملیات مالی یکپارچه و خدمات پشتیبانی از جریان نقدی را برای پیگیری پرداخت های فروشندگان ، جابجایی پول و به طور کلی سلامت کسب و کار

اما چرا باید محصولات برنجی را در بازار نیجریه راه اندازی کرد که شرکت های کوچک و متوسط ​​و کارآفرینان می توانند از آن استفاده کنند؟ به عنوان مثال ، Sparkle خدمات بانکی شخصی و تجاری ارائه می دهد (با اولویت بیشتر در مورد دوم)به بانک های نوین مصرف کننده Carbon و Kuda در مراحل مختلف ارائه ویژگی های تجاری به SME ها هستندبه Prospa ، یک شرکت تحت حمایت YC که دوست ندارد خود را یک بانک نوپا بداند ، همچنین خدمات نرم افزاری و بانکی را به مشاغل خرد و فریلنسرها ارائه می دهد.

Akindolu معتقد است که در حالی که این محصولات نقاط ورود خود را به بازار SME ها دارند ، اما کل نیازهای بانکی مشاغل مانند Brass را برآورده نمی کنند.

“راه های زیادی برای خروج پول از تجارت وجود دارد ، خواه حقوق و دستمزد ، پرداخت فروشنده ، صورتحساب. ما می خواهیم از جریان نقدی مشاغل حمایت کنیم. ما می خواهیم از آنها در این زمینه ها حمایت کنیم تا مطمئن شویم پول همچنان در جریان است و آنها می توانند تجارت خود را توسعه دهند. ” “بنابراین ، در بیشتر موارد ، آنچه امروز با Brass انجام می دهیم این است: عملیات مالی و پشتیبانی جریان نقدی. »

برنج مجموعه ای از محصولات-خدمات اعتباری و پرداختی ، مدیریت حقوق و دستمزد ، پشتیبانی API ، تجزیه و تحلیل جریان نقدینگی ، مدیریت تیم و مخاطبین ، سایر خدمات اصلی تجاری مانند POS ، کارت های بدهی و اعتباری-را ارائه می دهد که همه در یک حساب بانکی تجاری بسته بندی شده اند. به

از بین همه این ویژگی ها ، Brass با Brass Capital با اعتبار بالا شرط بندی می کند ، فضایی که در حال حاضر با سیستم عامل های دیگر مانند Float گرم شده است ، که سرمایه در گردش و خدمات نرم افزاری را برای مشاغل ارائه می دهد. با این وجود ، Brass Capital در مدت زمان کوتاهی بسیار خوب عمل کرده است. خدمات تامین مالی جریان نقد ادعا می کند که بیش از 2 میلیون دلار اعتبار پس از شش ماه استفاده توسط دوجین مشتری برنج در بتا خصوصی پرداخت کرده است.

آکیندولو به TechCrunch گفت که این شرکت به زودی این سرویس را در اختیار عموم قرار می دهدبه

Brass می گوید که بسیاری از مشتریان آن از این پلتفرم به عنوان ارائه دهنده خدمات پیش فرض پول خود استفاده می کنندبه مدیرعامل گفت: fintech از تأمین اعتبار و API از محصولات معمولی خود سود می بردبه

بیش از 5000 مشتری از مدارس و مراکز خرید گرفته تا رستوران ها و فناوری های پیشرفته مانند Eden و Mono که از راه حل های بانکی کامل خود استفاده می کنند. و شمابر خلاف سایر پلتفرم ها ، Brass در تلاش است تا بستر خود را برای سطوح مختلف مشاغل با نیازهای مختلف به طور همزمان بهینه کند.

“آنچه ما برای انجام آن تلاش کرده ایم ، ایجاد مجموعه ای از خدمات عملیات مالی است. ما ممکن است برای یک تجارت خرد بیش از حد باشیم. آنها ممکن است برای ما مفید نباشند ، بنابراین ما بیشتر نگران مشاغل کوچک و متوسط ​​هستیم. “

ماموریت ایجاد بانکداری برای مشاغل کوچک یکی از دلایل سرمایه گذاری شرکت آفریقایی VC در پلتفرم Ventures Platform بود.

سرمایه گذاران دیگر شامل مدیر عامل Flutterwave Olugbenga “GB” Agboola ، بنیانگذار Paystack Ezra Olubi ، Hustle Fund ، Acuity Ventures و Uncovered Fund هستند.

حامیان قبلی شامل Olumide Soyombo of ولترون پایتخت، لئونارد استیگلر و فولا اولاتونجی-دیوید.

“ما هیجان زده هستند برای حمایت از Sola و تیم برنج ، که در حال ارائه فناوری مالی حیاتی به مشاغل آفریقا هستند ، با شروع از نیجریه تقریبا الیزابت یین ، شریک عمومی در Hustle Fund ، گفت 41.5 میلیون کسب و کار.

این نیست فقط در نیجریه ، دسترسی به خدمات جامع راه حل های بانکی همچنان یکی از مهمترین محدودیت ها برای SME ها است – این مهمترین اقتصادهای آفریقا است. در حقیقت ، بخش رسمی SME قاره دارای بیش از 136 میلیارد دلار فاصله مالی است ، اگرچه بیش از 80 درصد افراد شاغل را تشکیل می دهند.

به همین دلیل ، آکیندولو تأیید کرد که براس بخشی از منابع مالی خود را برای انتقال مشاغل خود به کنیا و آفریقای جنوبی تا سال آینده استفاده خواهد کرد (این شرکت در مورد قبلی نهایی شده است). این شرکت یک ساله در بیانیه ای اعلام کرد که مشارکت در برنامه های توسعه آن در سراسر آفریقا مشارکت با Flutterwave است. برنز همچنین قصد دارد با راه اندازی دسته های بیشتر محصولات ، به ویژه در مورد اعتبار در ، مشتریان خود را متنوع کند بازارهای آن