Verizon با آمازون شریک می شود تا اینترنت ماهواره ای را در مناطق روستایی ارائه دهد – TechCrunch

ماهواره های اینترنتی آمازون برای گسترش پوشش پهنای باند روستایی کار خواهند کرد. CNBC گزارش می دهد که Verizon با آمازون همکاری می کند تا دسترسی به اینترنت بی سیم ثابت را در مناطق روستایی در ایالات متحده بهبود بخشد. این اتحاد در ابتدا بر گسترش خدمات LTE و 5G Verizon با استفاده از پروژه Kuiper آمازون برای “backhaul” متمرکز خواهد شد و پوشش را در مناطقی با داده های کم یا بدون داده پرسرعت افزایش می دهد.

آمازون و ورایزون بعداً امیدوارند دسترسی به اینترنت یکپارچه را برای صنایع در سراسر جهان از جمله مزارع هوشمند و حمل و نقل ارائه دهند. در حال حاضر، آنها در حال ایجاد الزامات فنی برای پهنای باند روستایی با استفاده از فناوری آنتن Project Kuiper هستند که در حال توسعه است.

این دو یک جدول زمانی برای این سرویس افزوده ماهواره ای ارائه نکردند. آمازون اخیراً پرتاب موشک را برای پروژه کویپر ترتیب داده است، اما انتظار نمی‌رود که نیمی از ماهواره‌های خود را تا سال 2026 در مدار پایین زمین داشته باشد. انتظار می‌رود که صورت فلکی کامل حداکثر تا ژوئیه 2029 برسد.

این معامله جنبه «دشمن من دشمن» دارد. آمازون و ورایزون برای رقابت با سرویس استارلینک اسپیس ایکس که به سرعت در حال توسعه است رقابت می‌کنند – اگر استارلینک ادعا می‌کند جای پایی بسیار قوی دارد، هر دو در خطر از دست دادن مشتریان خود هستند، از جمله مشتریان شرکت‌هایی مانند گوگل. با این حال، آمریکایی‌ها ممکن است اهمیتی ندهند که این امر دسترسی سریع به اینترنت را به بخش‌های بیشتری از کشور می‌آورد. حتی با سرمایه‌گذاری میلیاردها دلاری FCC در 5G، پوشش اینترنت روستایی هنوز کامل نشده است – این می‌تواند شکاف‌ها را بدون نیاز به سیم‌کشی بیشتر مناطق روستایی مانند قبل پر کند.

یادداشت ویراستار: این مقاله در ابتدا در Engadget ظاهر شد.