Worldcoin سام آلتمن می خواهد در ازای رمزنگاری ، کره چشم را اسکن کند – TechCrunch

همانطور که سرمایه گذاران رقابت می کنند برای بهره مندی از افزایش علاقه به ارزهای رمزنگاری شده ، استارتاپ ها در نحوه سوار شدن نسل جدیدی از کاربران رمزنگاری به اولین کیف پول خود خلاق هستند.

Worldcoin شاید یکی از جسورانه ترین تلاش ها برای رشوه دادن به جهان برای استقبال از ارز خود باشد. این استارتاپ ، که توسط مدیرعامل OpenAI سام آلتمن و الکس بلانیا تأسیس شده است ، می خواهد یک کیف پول رمزنگاری شده (و مقداری از ارزهای آنها) را بر روی تلفن هوشمند هر انسانی قرار دهد ، اما برای این کار باید راهی برای تعیین اینکه آیا فردی منحصر به فرد است یا خیر. انسان. Worldcoin قصد دارد شبکه اثبات شخصیت خود را با حداقل دیستوپی انجام دهد ، اما گفته می شود ، هنوز نیاز به اسکن کره چشم یک میلیارد نفر با یک کره رنگی 5 پوندی به نام “The Orb” دارد.

الکس بلانیا (سمت چپ و سام آلتمن. عکس: مارک اولیویه لو بلان

اینترنت با شبکه ای بی شکل از شبکه های کاربری توسعه یافته است. شبکه های ربات در کنار افراد واقعی با استفاده از هویت واقعی خود ، در کنار کاربرانی که از افراد واقعی جعل هویت می کنند ، در کنار کاربران مستعار عمل می کنند. این می تواند یک دستورالعمل برای مشوق های نامناسب کاربران باشد ، همانطور که شبکه های اجتماعی مدرن نشان داده اند ، اما در مورد تامین مالی نیز می تواند دستورالعمل تقلب و نابرابری باشد. Worldcoin می خواهد از همه این موارد جلوگیری کند در حالی که از توزیع عادلانه پول خود اطمینان حاصل می کند و اطمینان حاصل می کند که هر انسانی روی زمین فقط برای یک کیف پول در شبکه خود ثبت نام می کند.

الکس بلانیا ، مدیر عامل Worldcoin به TechCrunch می گوید که این ارز بخشی از تلاش های بزرگتر برای ایجاد اقتصاد جهانی یکپارچه و عادلانه است که توسط اقتصاد اینترنت هدایت می شود ، چیزی که ارزهای رمزنگاری شده در چند سال اول خود به طور قابل توجهی از آن استفاده نکرده اند.

“[Worldcoin] بلانیا می گوید که درآمد اولیه جهانی در نهایت چیزی خواهد بود که برای جهان بسیار مهم است و به طور کلی دسترسی به اقتصاد اینترنتی بسیار مهمتر از چیزی است که در این مرحله آشکار است.

سکه Worldcoin خود یک رمز ارز مبتنی بر اتریوم “لایه 2” است که از امنیت بلاک چین اتریوم در عین داشتن اقتصاد خاص خود استفاده می کند. بلانیا می گوید Worldcoin ساخت اتریوم را عمدتا به دلیل توسعه دهندگانش انتخاب کرده است ، امیدوار است Worldcoin را نیز به کار گیرد. در حالی که بسیاری از طرفداران رمزنگاری می خواهند بیت کوین اولین مواجهه مردم با ارزهای رمزنگاری شده باشد ، بلانیا در مقایسه با لایه اتریوم 2 مشکلات مقیاس پذیری زیادی را در مورد این ارز می بیند.

بلانیا می گوید: “بیت کوین برای میلیاردها نفر مقیاس پذیر نیست.” همانطور که امروز می بینیم ، بسیار گران است زیرا معاملات کند است. “

در ماه ژوئن ، بلومبرگ جزئیات اولیه راه اندازی این شرکت را نوشت ، که بلانیا آن را “بسیار آزاردهنده” می دانست و اذعان داشت که کاری که Worldcoin انجام می دهد یک فرایند پیچیده با بسیاری از پیچیدگی ها است اما او مطمئن است که شرکت او قادر خواهد بود این موارد را به شرکت خود اعلام کند. پایگاه جهانی کاربران در حال حرکت به سمت راه اندازی است.

صحبت از کدام… گوی؟

این استارتاپ رمزنگاری یکی از سختگیرانه ترین روش های جذب کاربر را دارد و مجوز دوربین Orb خود را به پیمانکارانی در سراسر جهان می دهد که به صورت دستی از طریق تأیید تک تک کاربران جدید شبکه در هر شهر از هر کشور در هر قاره ای از طریق مجوز اقدام می کنند. کره زمین

در ابتدایی ترین شکل ، جریان اثبات شخص بودن شرکت در شرکت با گرفتن تصویری از عنبیه یک فرد با Orb ، تبدیل آن تصویر به یک کد هش (فرآیندی که Worldcoin می گوید قابل برگشت نیست) ، و بررسی با یک پایگاه داده برای اطمینان از اینکه هش مربوط به آن عنبیه قبلاً بارگذاری نشده است ، و اگر منحصر به فرد باشد ، هش را ذخیره کنید در حالی که به کاربران اجازه می دهید در برنامه خود کیف پول ایجاد کنند ، که Orb کد QR را از آن اسکن می کند. این بدان معناست که شبکه ای از کاربران تأیید شده است که به جای نام های واقعی با کدهای کیف پول نام مستعار مرتبط است و یک پایگاه داده که پر از هش است و نه عکس های واقعی از کره چشم ، تلاش برای حفظ حریم خصوصی بلانیا امیدوار است Worldcoin بتواند به سرعت با کاربران خود ارتباط برقرار کند. به

جلسه استقرار Orb در اندونزی

بلانیا می گوید به طور متوسط ​​پیمانکاران در آزمایش اولیه در چهار قاره: آمریکای جنوبی ، آسیا ، آفریقا و اروپا ، به طور متوسط ​​در هر هفته بیش از 700 کاربر را در هر Orb سوار کرده اند. آنها در حال حاضر 30 دستگاه نمونه اولیه در این زمینه دارند و امیدوارند صدها دستگاه دیگر را در ماه های آینده اضافه کنند ، تا در نهایت هزاران Orbs در ماه ارسال کنند (اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود). آنچه به نظر می رسد ظاهراً این است که کاربران در ایالات متحده ممکن است مدتی منتظر بمانند تا زمان کیفی خود را با یک Worldcoin Orb دریافت کنند.

بلانیا خاطرنشان می کند: “ممکن است راه اندازی در ایالات متحده را به تعویق بیندازیم تا زمانی که در مورد محیط نظارتی در اینجا وضوح بیشتری داشته باشیم.”

همه اینها یک فرآیند سخت است ، اما راه اندازی میلیون ها کاربر با اولین کیف پول رمزنگاری شده خود در حالی که به طور همزمان شبکه ای از کاربران اینترنتی تأیید شده را از طریق بلاک چین ایجاد می کنید ، چیزی به نظر می رسد که بسیاری از سرمایه گذاران رمزنگاری قلک خود را برای آن می شکنند. با راه اندازی Worldcoin ، به کاربران منحصر به فرد سهمی از ارز دیجیتال داده می شود (چه این نرخ ثابت باشد و چه مقدار دلار نهایی نیست ، اما به نظر می رسد که این ارز دوم باشد). در مجموع 80 درصد از منابع ورلدکوین به کاربرانی که از خدمات استفاده می کنند داده می شود ، در حالی که 10 درصد برای شرکت اختصاص داده می شود و 10 درصد باقی مانده به سرمایه گذاران سازمان اختصاص می یابد.

یکی از مهمترین مسائلی که به کاربران پول رایگان می دهد این است که تمایل دارند آن را خرج کنند. بلانیا می گوید که آنها تلاش خواهند کرد تا اطمینان حاصل کنند که کاربران نمی توانند کل پاداش ثبت نام خود را بلافاصله از بین ببرند زیرا Worldcoin شبکه و ابزار خود را افزایش می دهد.

و صحبت از سرمایه گذاران ، Worldcoin با 25 میلیون دلار بودجه به رهبری Andreessen Horowitz ، با مشارکت Coinbase ، Reid Hoffman ، Day One Ventures ، Multicoin ، Sam Bankman-Fried از FTX و Jesse Walden از Variant ، و سایر شرکت ها ، راه اندازی می شود. این سرمایه گذاری با ارزش یک میلیارد دلار انجام شد ، اما دال اسب شاخدار تا حد زیادی بی معنی به نظر می رسد زیرا بلانیا به من می گوید شرکت و IP آن در نهایت به یک بنیاد تبدیل می شود. سرمایه گذاران برای دسترسی به 10 درصد سرمایه سرمایه گذاران در توکن ورلدکوین از این استارتاپ حمایت مالی می کنند.

بلانیا می گوید: “ارزش سهام خود شرکت اصلاً اهمیتی ندارد.”

در نهایت ، جلب توجه برای یک ارز رمزنگاری شده جدید یک چالش بزرگ است ، ورود میلیاردها کاربر یک مشکل دیگر است ، و همچنین اطمینان از سخت افزار اختصاصی آنها که می تواند میلیاردها کره چشم را در محیط های بسیار متفاوت از نوع مختلف رمزگشایی کند. Worldcoin چالش های زیادی پیش رو دارد و برخی از آنها احتمالاً تا زمانی که کره های بیشتری در طبیعت وجود نداشته باشند ، آشکار نخواهد بود. برخی از این موضوعات را می توان با دسترسی به سرمایه سرمایه گذاران دائماً حل کرد ، اما سایر مسائل به سادگی از نحوه عملکرد همه این موارد (بسیار پیچیده) بوجود می آید.

به نظر می رسد وبلاگ راه اندازی این شرکت همه چیز را به خوبی بیان می کند: “تا به حال چنین چیزی انجام نشده است و نتیجه آن نامشخص است.”