YouTube اکنون محتوای حاوی اطلاعات غلط واکسن را ممنوع می کند – TechCrunch

یوتیوب سیاستهای اطلاعات غلط پزشکی خود را امروز گسترش داده و دستورالعمل های جدیدی را برای جلوگیری از اطلاعات غلط واکسن در نظر گرفته است. پلتفرم ویدیویی متعلق به Google قبلاً بیش از 1 میلیون ویدیو را که اطلاعات نادرست خطرناک COVID-19 را منتشر می کرد ، ممنوع کرده بود. اکنون ، یوتیوب می گوید محتوایی را که اطلاعات نادرست در مورد ایمنی واکسن ، اثربخشی واکسن ها و ترکیبات موجود در واکسن ها منتشر می کند نیز حذف می کند. این پلتفرم قبلاً اطلاعات غلط خاص واکسن های کرونا را ممنوع کرده بود ، اما در حال حاضر ، سیاست های آن در حال به روز شدن است تا اطلاعات غلط در مورد واکسیناسیون های معمول ، مانند سرخک و هپاتیت B ، و همچنین اظهارات کلی غلط در مورد واکسن هایی که توسط مقامات بهداشت محلی بی خطر تأیید می شوند را مسدود کند. و سازمان بهداشت جهانی (WHO).

این تغییر در سیاست با کاهش نرخ واکسیناسیون COVID-19 صورت می گیرد-در ایالات متحده ، حدود 55 درصد از مردم به طور کامل واکسینه شده اند ، اما این درصد در کشورهایی مانند کانادا و انگلستان که 71 درصد و 67 درصد افراد را واکسینه کرده اند ، بیشتر است. به ترتیب در برابر COVID-19. اما رئیس جمهور بایدن از بسترهای رسانه های اجتماعی به عنوان محلی که اطلاعات نادرست واکسن در آن منتشر می شود ، اشاره کرده است. کاخ سفید حتی از ستاره های مطرح مانند اولیویا رودریگو برای تشویق آمریکایی ها به واکسیناسیون کمک گرفته است.

با این دستورالعمل های جدید ، یوتیوب پا به پای فیس بوک است که معیارهای مورد استفاده برای حذف اطلاعات جعلی واکسن را در ماه فوریه افزایش داد. توییتر همچنین انتشار اطلاعات گمراه کننده COVID-19 را ممنوع کرده و توییت هایی را که ممکن است با استفاده از ترکیبی از هوش مصنوعی و تلاش های انسانی گمراه کننده باشد ، برچسب گذاری می کند. توییتر حتی مارجوری تیلور گرین ، نماینده گرجستان را به دلیل ادعای دروغین واکسن ها و ماسک ها در کاهش شیوع کووید -19 تعلیق نکرد.

برخی از نمونه های محتوا که دستورالعمل های جدید YouTube را نقض می کند شامل فیلم هایی است که ادعا می کنند واکسن ها عوارض جانبی مزمن مانند سرطان یا دیابت را ایجاد می کنند. ویدئوهایی که ادعا می کنند واکسن ها حاوی دستگاه هایی هستند که می توانند افراد تلقیح شده را ردیابی کنند. یا فیلم هایی که ادعا می کند واکسن ها بخشی از دستور کار کاهش جمعیت هستند. اگر کاربر محتوایی را نقض کند که این دستورالعمل ها را نقض می کند ، YouTube محتوا را حذف می کند و به بارگذارنده می گوید چرا ویدیوی خود حذف شده است. اگر این اولین بار است که کاربر دستورالعمل های انجمن را نقض می کند ، YouTube می گوید که احتمالاً بدون هیچ گونه مجازاتی اخطار دریافت می کند. در غیر این صورت ، کانال کاربر اخطار دریافت می کند. اگر در 90 روز یک کانال سه اخطار دریافت کند ، کانال خاتمه می یابد. YouTube همچنین چندین کانال مرتبط با چهره های برجسته ضد واکسن مانند جوزف مرکولا و رابرت اف کندی جونیور را حذف می کند.

YouTube در یک پست وبلاگ نوشت: “استثنائات مهمی در دستورالعمل های جدید ما وجود دارد.” با توجه به اهمیت بحث و بحث عمومی در روند علمی ، ما همچنان به محتوای مربوط به سیاست های واکسن ، آزمایش های جدید واکسن و موفقیت ها یا شکست های واکسن های تاریخی در YouTube اجازه می دهیم. “

این پلت فرم همچنین به کاربران امکان می دهد تا تجربیات شخصی خود را در مورد واکسن ها مورد بحث قرار دهند ، تا زمانی که محتوا سایر دستورالعمل ها را نقض نکند – اما اگر یک کانال الگوی تردید در واکسن را نشان دهد ، YouTube ممکن است محتوا را حذف کند. این دستورالعمل ها از امروز اجرایی خواهند شد ، اما YouTube نوشت که مانند هر سیاست جدید ، “افزایش کامل اجرای قانون” به زمان نیاز دارد.