امکانات داخلی این کیوسک ها چیست؟

از این رو بهتر است در جداره های این سازه ها از دو لایه عایق متفاوت(مثلا پشم سنگ و پلاستوفوم یا پلاستوفوم و فوم رول) استفاده شود و برای مناطقی که ممکن است دمای هوا بسیار گرم یا برعکس خیلی سرئ باشد از عایق های تزریقی پلی اورتان استفاده شود که اگر چه بکار گیری این نوع عایق ممکن است موجب افزایش قیمت اولیه سازه گردد اما صرفه جویی که در اتلاف انرژی برای کانکس فروشگاهی به ارمغان می آورد در طول زمان چندین برابر این هزینه را جبران خواهد کرد. خوب دوشاخه ها وسایلی هستند که کمکتان می کنند دستگاه های خانه را روشن یا خاموش کنید. به عنوان مثال اگر در خانه تان آلارم دارید می توانید کاری کنید لامپ ها به صورت خودکار بعد از شناسایی حرکت، روشن شوند. برنامه ها و راهکارهایی در راستای افزایش بهره وری دستگاهها و بهینه سازی تجهیزات مصرف کننده انرژی صورت گرفته است. کلیدهای هوشمند بهتان اجازه می دهند لامپ ها را از طریق برنامه یا سیستم هوشمند کنترل کنید. برای بخش های مختلف خانه می توانید برنامه های از پیش تعیین شده داشته باشید . از میان لامپ های هوشمند مختلف می توانید اندازه های متعددی را انتخاب کنید. بیشتر علاقه مندان به اتوماسیون ساختمان از نوعی نرم افزار هاب مانند Control 4 استفاده می کنند که به عنوان یک کنترلر رسانه به دستگاه ها و تجهیزات مختلف اجازه می دهد با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و اطلاعات مختلف یکدیگر را استفاده کرده و ترکیب کنند.

همه این ها به اولویت ها و بودجه ای که در اختیار دارید بستگی دارد. همه ما خیلی خوب می دانیم که انتخاب دستگاه مناسب برای خانه می تواند سردرگم کننده باشد. این ها تقریبا همه کاره هستند و می توان برای مقاصد مختلفی ازشان بهره برد. این لامپ ها بهتان اجازه می دهند رنگ های متنوعی داشته باشید. شاید این اصلی ترین عنصری باشد که باعث راحتی تان می شود. به طور خلاصه میتوان گفت “خانه هوشمند” یک محل اقامت مجهز به مجموعهای از دستگاههای مختلفی است که کارهایی که معمولا انسانها انجام میدهند را به طور خودکار بر عهده دارند. هر روز شاهد اخباری از سرقت و آتش سوزی در خانه های مسکونی هستیم. این روش هوشمند سازی قابل پیاده سازی و اجرا در انواع ساختمان های مسکونی و اداری و تجاری می باشد. معمولا کانکس های پانلی ویلایی و مسکونی در محل استفاده آنها ساخته می شوند چرا که به علت ابعاد بزرگ قابلیت جابجایی نداشته و یا باید به قطعات کوچکتری برای این منظور تقسیم شود. به عنوان مثال می توانید قهوه ساز را در صبح روشن کنید یا زمانی که در رختخواب هستید کتری را روشن نمایید. اگر دوست دارید غذاها را با حوصله بپزید، می توانید وعده غذایی تان را آماده کنید و زمانی که سر کار هستید آن را آماده نمایید.

نکته جالب این است که یک خانه هوشمند هم می تواند یک خانه گران قیمت با وسایل و تجهیزات لوکس باشد. زمانی که صحبت از طراحی کلیدهای هوشمند به میان می آید، ممکن است شبیه کنترل های موجود باشد که یک کلید فیزیکی هست و برای روشن و خاموش کردن لامپ استفاده می شود. زمانی که گوشی هوشمند احساس کند به خانه نزدیک می شوید لامپ را روشن می کند. علاوه بر این قادر خواهید بود زمان روشن شدن یا خاموش شدن لامپ ها را در خانه زمانبندی کنید. این دوشاخه ها بسیار راحت هستند و به شما اجازه می دهند هر دستگاهی که در خانه دارید را خودکار کنید. حتی برخی از این وسایل هوشمند قابلیت یادیگری داشته و از کارهایی که شما انجام می دهید، می آموزند، در نتیجه با فعالیت بسیار کمتری می توانید انجام خیلی کارها را به صورت خودکار به وسایل خانگی خود محول کنید. استفاده از تکنولوژی هوشمندسازی ساختمان نه تنها در خانه های لوکس و لاکچری بلکه در خانه های معمولی و متوسط هم با سرعت زیادی رو به رشد است و کم کم خدمات هوشمند سازی ساختمان از حالت لوکس خارج شده و تبدیل به یک تکنولوژی ضروری برای هر ساختمان خواهد شد.

فرآیند هوشمندسازی چقدر زمانبر است؟ این موضوع بدین خاطر است که درصد قابل توجهی از خانه ها را نمی توان با تجهیزات هوشمند، هوشمندسازی کرد. هوشمندسازی ساختمان از جمله فناور های نوین کشف شده توسط انسان است که علاوه بر کاهش مصرف انرژی، با ایجاد شرایط مناسب و ایده آل، موجب افزایش آسایش زندگی افراد نیز شده است. همانطور که می دانید لامپ های هوشمند از کلیدهای هوشمند انعطاف پذیرتر هستند. در چنین شرایطی کلیدهای معمولی کارساز نخواهند بود. اگرچه ما عملکرد لامپ های هوشمند و کلیدهای هوشمند را در مقالات قبلی بیان کرده ایم اما حالا می خواهیم به مزایا و معایب هر کدام بپردازیم. خوب حالا سوال اینجاست که از کجا می توانید متوجه شوید چه لامپ هایی برایتان خوب است؟ در غیر این صورت ممکن است نصب سازه مورد نظر از نظر ظاهری هیچ گونه هماهنگی با محیط اطراف خود نداشته و مانند قطعه ای حل نشده در محیط قرار گیرد که همین امر سبب می گردد تا رسالت سازه ( چه نوع خدماتی ، حراستی و یا فروشگاهی باشد) به سر انجام نرسیده و بازده مورد انتظار را نداشته باشد. برخی از لامپ های هوشمند هستند که قابلیت ایمنی دارند.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد هوشمند سازی خانه ها لطفا به بازدید از وب سایت ما.