Adobe Firefly را به ابزارهای ویدیویی خود می آورد

یک ماه پیش، ادوبی فایرفلای را معرفی کرد که وارد بازی مولد هوش مصنوعی شد. در ابتدا، تمرکز Firefly بر تولید تصاویر تجاری ایمن بود، اما این شرکت اکنون فناوری خود را فراتر از تصاویر ثابت سوق داده است. همانطور که این شرکت امروز اعلام کرد، به زودی Firefly را به برنامه های ویدیویی و صوتی Creative Cloud خود خواهد آورد. برای روشن بودن، هنوز (هنوز) نمی‌توانید از Firefly برای ایجاد ویدیوهای سفارشی استفاده کنید. در عوض، در اینجا تأکید بر آسان‌تر کردن ویرایش ویدیوها، درجه رنگ با استفاده از چند کلمه، افزودن موسیقی و جلوه‌های صوتی و ایجاد کارت‌های عنوان با فونت‌های متحرک، گرافیک و لوگو است. با این حال، Firefly همچنین قول داده است که اسکریپت ها را به طور خودکار به استوری بورد و پیش تجسم تبدیل کند – و B-roll را برای زنده کردن ویدیوها توصیه می کند.

شاید نکته برجسته این ویژگی‌های جدید وعده داده شده این باشد که می‌توانید یک ویدیو را فقط با چند کلمه توصیف کنید که یک ویدیو چگونه باید باشد (به «ساعت طلایی» یا «روشن کردن چهره» فکر کنید).

اعتبار تصویر: Adobe

بر کسی پوشیده نیست که درجه بندی رنگ یک هنر است – و نه هنری که برای اکثر مردم آسان است. اکنون، هر کسی می‌تواند حال و هوا و لحن دلخواه یک صحنه را توصیف کند و ابزارهای ویدئویی Adobe نیز از این روند پیروی خواهند کرد. از بسیاری جهات، این دموکراتیک کردن مهارت است که در قلب کاری است که Adobe با Firefly در ابزارهای خلاقانه خود انجام می دهد.

از دیگر ویژگی های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی می توان به توانایی تولید صداها و موسیقی سفارشی اشاره کرد. Firefly همچنین به ویراستاران کمک می‌کند تا زیرنویس‌ها، آرم‌ها و کارت‌های عنوان را ایجاد کنند و از آن‌ها بخواهند که چه شکلی به نظر می‌رسند. اینها نیز تا حدودی مهارت‌های تخصصی هستند که نیاز به آشنایی با مواردی مانند After Effects و Premiere دارند.

اعتبار تصویر: Adobe

با این حال، تغییر واقعی بازی این است که Adobe همچنین قصد دارد از Firefly برای خواندن اسکریپت‌ها و تولید خودکار استوری‌بورد و پیش‌تجسم‌ها استفاده کند. این می تواند صرفه جویی زیادی در زمان داشته باشد – و اگر آن ویدیوها را در TikTok مشاهده کنید، تعجب نمی کنم.

اعتبار تصویر: Adobe

شایان ذکر است که در حال حاضر، ما فقط دموی خود Adobe از این ویژگی ها را دیده ایم. باید دید در عمل چقدر خوب عمل خواهند کرد.

هدف Adobe این است که اطمینان حاصل کند که همه ابزارهای هوش مصنوعی تولیدی آن برای استفاده در یک محیط تجاری ایمن هستند. با ایجاد کننده تصویر مولد آن، این بدان معنی بود که فقط می‌توانست آن را بر روی تعداد محدودی از تصاویری که در حوزه عمومی یا بخشی از سرویس Adobe Stock آن بودند، آموزش دهد. با این حال، این همچنین به این معنی است که در مقایسه با امثال Midjourney یا Stable Diffusion کمی محدودتر است.