AngelList با یک چرخش به ریشه های متمرکز بر بنیانگذار خود باز می گردد-TechCrunch

AngelList این هفته راه اندازی کرد AngelList Stack ، مجموعه ای جدید از محصولات که با Carta در ارائه خدمات برای کمک به بنیانگذاران در شروع ، فعالیت و حفظ مالکیت شرکت های خود رقابت خواهد کرد. این نرم افزار جدید چهار پایه را شامل می شود: ادغام پایان به پایان ، بانکداری تجاری ، کمک های مالی سهام مشاور و مدیریت جدول سقف.

Avlok Kohli ، مدیرعامل AngelList گفت: “هر بار که واقعاً برای راه اندازی یک شرکت می روید ، با این خوش بینی شروع می کنید.” “شما این ایده را دارید ، از اعتماد به نفس بالایی برخوردار هستید و می خواهید به انجام آن بپردازید ، و سپس همه این مسائل پیش پا افتاده وجود دارد که باید بفهمید.”

کوهلی ، که پیش از پیوستن به AngelList ، م aسس مکرر بود ، گفت که ایده استفاده از AngelList Stack این است که برخی از مراحل پیش پا افتاده و عجیب و غریب راه اندازی یک شرکت را انجام دهیم و آن را ساده تر کنیم.

خدمات ادغام از انتها به انتها به بنیانگذاران کمک می کند تا اسناد و مدارک آغازین یک شرکت را بفهمند و از کدام ایالت در کدام طبقه بندی کسب و کار استفاده کنند. همچنین به بنیانگذاران کمک می کند پرونده های 83 (ب) را پیگیری و تنظیم کنند ، یک سند مهم اما مهم برای کسانی که دارای حقوق صاحبان سهام هستند که در صورت اشتباه انجام می شود ، میلیون ها دلار مالیات عقب می شود.

کوهلی امیدوار است با ارائه یک UX ساده تر برای بنیانگذاران ، هنگام راه اندازی رسمی یک شرکت ، بتواند فراتر از مشاوره وکیل انجام دهد.

کوهلی گفت: “وکلا معمولاً ثبت نام را به عنوان رهبر ضرر می دانند فقط برای ایجاد رابطه با موسس و همکاری در آینده با آنها ، یا فقط برای سهولت کاغذبازی.” “اما سپس آنها همان جا متوقف می شوند.” در مقابل ، AngelList می خواهد بنیانگذاران را در ابزار بعدی خود یعنی خدمات بانکی سوق دهد.

ابزار بانکی دارای دو بخش است: حسابهای سپرده با بهره و کارتهای بدهی. هر دو حساب باعث می شود تا بنیانگذاران بتوانند به طور خودکار انتقال سرمایه از سرمایه گذاران را بپذیرند ، که بعداً می تواند در ابزار جدول جدید AngelList ترکیب شود. ابزار سقف شامل انتشار سهام دیجیتال ، SAFE ، گزارش ، 409A و کمک های حق بیمه کارکنان است.

اعتبار تصویر: AngelList

“بنیانگذاران می توانند اولین دور SAFE خود را به طور کامل در Stack با ارسال پیوند به سرمایه گذاران برای امضای دیجیتالی SAFE افزایش دهند.” “هنگامی که وجوه به حساب بانکی می رسد ، سرمایه گذاران به طور خودکار به جدول سقف اضافه می شوند.”

یک کارتا کامل

AngelList Stack دارای پژواک های Carta است که قبلاً eShares نامیده می شد. در حالی که AngelList با تمرکز بر فرشتگان و سرمایه گذاری راه اندازی شد ، Carta با تمرکز بر کارکنان و بنیانگذاران شروع به کار کرد. با گذشت زمان ، هر دو مقیاس را با Carta در اختیار گرفتند ، و AngelList سندیکاها و عملیات صندوق را تصاحب کرد. همانطور که هر دو شرکت بالغ می شوند ، در دیدگاه خود با یکدیگر همپوشانی دارند و به عنوان پشته ای تمام عیار برای سرمایه گذاری و استارتاپ ها شناخته می شوند.

AngelList ، در مقایسه ، یک سازمان کوچکتر از Carta است و تنها 26.2 میلیون دلار تا به امروز در هر Crunchbase دارد. در حالی که توانایی افزایش سرمایه لزوما توانایی یک شرکت برای موفقیت را نشان نمی دهد ، اما هنگامی که مشتریان آن – سایر استارتاپ ها – با بی ثباتی روبرو می شوند ، می تواند به باند راه اندازی راه اندازی شود. هر دو شرکت در اوایل شروع همه گیری COVID-19 اخراج شدند. برای اطلاع از میزان تغییرات تا آن زمان ، AngelList گفت که در طول یک سال گذشته تقریباً تعداد کارکنان خود را به 95 نفر افزایش داده است تا از نقشه راه محصولات خود مطلع شود. و کارتا اخیراً خدمات مدیریت و ارزیابی جدول کلاه خود را 7.4 میلیارد دلار ارزیابی کرده است.

اعتبار تصویر: AngelList

کوهلی با اشاره به سایر رقبا گفت: “آزمایش های زیادی در مورد راه حل های نقطه ای ، حل مشکلات مختلف برای مشکلات نقطه ای مختلف برای بنیانگذاران وجود دارد.” “نظر ما این است که بنیانگذاران ترجیح می دهند همیشه در یک بسته قرار بگیرند.”

هنگام راه اندازی ، خدمات AngelList Stack رایگان است اما AngelList در نهایت از طریق هزینه های مدیریت SaaS یا از طریق هزینه های معامله در ابزارهای مالی خود درآمدزایی می کند.

شبکه ، سپس پلت فرم

نمایشنامه های پلتفرم برای AngelList جدید نیستند. سال گذشته ، این استارتاپ پیشگام صندوق های جابجایی بود ، یک وسیله سرمایه گذاری که از طریق اشتراک سه ماهه سرمایه گذاران علاقه مند پول جمع آوری می کند. کشش اولیه آن محصول باعث شد که شرکت تمرکز بیشتری بر روی سرمایه گذاری SaaS داشته باشد.

AngelList استراتژی مشابهی را در مورد بنیانگذاران دنبال می کند. این وسیله نقلیه رول آپ را هدایت می کند ، که به بنیانگذاران اجازه می دهد سرمایه خود را از 250 سرمایه گذار معتبر با یک خط در جدول افزایش دهند ، و در حال حاضر به خدمات بیشتری گسترش می یابد. به عبارت دیگر ، به نظر می رسد AngelList در حال جداسازی سرمایه گذاری و بازگرداندن خدمات بنیانگذار است.

کوهلی گفت: “ما به ساختمان این دو مشاغل بسیار متفاوت برخورد می کنیم.” وی توضیح داد که محصولات موسس بیشتر بر روی نرم افزار گردش کار متمرکز شده است ، در حالی که محصولات اصلی آن ، که برای سرمایه گذاران هدف گرفته شده است ، بر نرم افزار گردش کار و تخصیص سرمایه متمرکز است.

در حالی که برخی می توانند استدلال کنند که پیوند سرمایه گذاران با بنیانگذاران به عنوان یک همکاری طبیعی برای دنبال کردن AngelList احساس می شود ، کوهلی توضیح داد که این استارتاپ برنامه ای برای تبدیل شدن به یک بازار جمع آوری کمک مانند Hum Capital یا ClearCo ندارد.

وی گفت: “دیدگاه ما این است که بازار کاملاً کارآمد است و ما نمی توانیم تجربه ای بسیار بهتر از آنچه امروز اتفاق می افتد ارائه دهیم.” از قضا ، این تماس یک قدم با آنچه AngelList در ابتدا برای انجام آن ، یعنی اتصال سرمایه گذاران فرشته به کارآفرینان ، فاصله داشت ، فاصله دارد. با توجه به اینکه پشتیبانی بیشتر از ابزار SaaS کار می کند ، AngelList یک شرکت بسیار متفاوت از 10 یا حتی پنج سال پیش است.

در گذشته ، کوهلی قدرت AngelList را به عنوان شبکه اصلی آن توصیف کرده بود. راه اندازی امروز تلاش گسترده تری را برای تبدیل AngelList به یک شبکه اصلی و خالق نشان می دهد. این شرکت ده ساله بر روی تغییر نام تجاری کار کرده است. AngelList.com اخیراً تغییر نام داد و شامل تنها AngelList Venture و صندوق های جاری شد. Talent and Product Hunt ، دو پیشنهاد دیگر AngelList ، به وب سایت های جداگانه منتقل شد و به عنوان نهادهای مستقل به فعالیت خود ادامه داد.