Canva 200 میلیون دلار با 40 میلیارد دلار ارزش گذاری می کند – TechCrunch

Canva در حال حاضر 40 میلیارد دلار ارزش دارد پس از تزریق سرمایه جدید 200 میلیون دلار (USD) در دور تحت رهبری T. Rowe Price. سرمایه گذاران جدید و فعلی در این دور شرکت کردند ، از جمله فرانکلین تمپلتون ، Sequoia Capital Global Equities ، Bessemer Venture Partners ، Greenoaks Capital ، Dragoneer Investments ، Blackbird ، Felicis و AirTree Ventures.

این دور Canva را به عنوان یکی از با ارزش ترین شرکت های نرم افزاری خصوصی تقویت می کند و همچنین باعث پیشرفت صحنه فناوری استرالیا می شود.

بنیانگذار و مدیرعامل ملانی پرکینز و تیمش در سال 2012 کار روی Canva را آغاز کردند و محصول را در سال 2013 عرضه کردند. فرضیه پشت آن نسبتاً ساده بود ، اما خود فناوری … نه چندان زیاد.

Canva به هر کسی اجازه طراحی می دهد. ارائه ، تی شرت ، بروشور ، بروشور … شما نام آن را بگذارید. اولین قدم در این زمینه ایجاد یک رابط کاربری واقعاً ساده است ، جایی که افراد می توانند به سادگی اجزاء را به داخل طرح های خود بکشانند و با صدها هزار قالب کامل کنند ، بدون تنظیم زیاد. گام دوم ایجاد یک کتابخانه عظیم از محتوا ، از فونت ها تا الگوها تا تصاویر ، GIF ها و فیلم ها است. گام سوم این است که آن محصول را برای همه در دسترس قرار دهیم ، چه پلتفرم باشد ، چه دستگاه ، چه زبان و چه قیمت.

دنبال کردن همه به جای طراحان ، برای این شرکت فوق العاده مفید بوده است. برای روشن تر شدن ، طراحان هنوز از Canva برای چیدمان اجزایی که در محصولات دیگر طراحی کرده اند ، مانند Figma و Sketch ، استفاده می کنند و Canva در واقع با انواع محصولات نرم افزاری طراحی زیبا بازی می کند. اما Canva قصد ندارد با Figma ، Adobe یا Sketch سر و کار داشته باشد.

پرکینز آن را با مثال کارت ویزیت توصیف کرد. طراحان اجزای یک کارت ویزیت را در پلت فرم مورد نظر خود ایجاد می کنند و سپس الگوی کارت های ویزیت را در Canva طرح ریزی می کنند و آن الگو را با کل سازمان به اشتراک می گذارند. به این ترتیب ، هنگامی که فردی عنوان خود را تغییر می دهد یا کارمند جدیدی به کار می آید ، در واقع می تواند خود کارت را بدون کمک طراح ویرایش کرده و برای چاپ ارسال کند.

TechCrunch از پرکینز پرسید چرا Canva این پلتفرم را با شدت بیشتری در جریان کار طراحان حرفه ای گسترش نداده است.

پرکینز گفت: “ما می خواهیم PDF را جایگزین کنیم.” “به جای افرادی که PDF ها را بین طراح و مشتری به عقب و جلو ارسال می کنند ، طراحان فقط می توانند یک الگو برای استفاده سازمان ایجاد کنند. برای ما اهمیت فوق العاده ای در مواردی مانند طراحی برداری ندارد زیرا برنامه های شگفت انگیزی در بازار وجود دارد که ممکن است وجود داشته باشد. ما واقعاً می خواهیم روی آن قطعه همکاری تمرکز کنیم. “

اگرچه این روزها یک استراتژی سازمانی از پایین بسیار محبوب است ، اما Canva استاد اولیه این مدل بود. Canva به عنوان یک محصول رایگان راه اندازی شد و با گذشت زمان این شرکت لایه های سازمانی را به این ترکیب معرفی کرد.

در حال حاضر ، Canva بیش از 60 میلیون کاربر فعال ماهانه در 190 کشور جهان دارد ، با شرکت های بزرگ در برنامه سازمانی. این شامل Salesforce ، Marriott International ، PayPal و American Airlines است. انتظار می رود که Canva از درآمد سالانه 1 میلیارد دلار تا پایان سال 2021 فراتر رود. بیش از 500،000 تیم هزینه این محصول را تا حدودی پرداخت می کنند.

Canva با یک تیم 2000 نفره ، از بودجه جدید برای افزایش نیروی کار خود در سال آینده استفاده خواهد کرد.

Canva همچنین شماره DEI خود را به اشتراک گذاشت و زنان 42 درصد از نیروی کار را تشکیل می دادند. این شرکت هیچ آماری در مورد افراد رنگین پوست در تیم به اشتراک نگذاشت.

پرکینز به TechCrunch توضیح داد که بخش بزرگی از رشد شرکت به وسواس ایجاد یک محصول رایگان با ارزش بسیار مربوط می شود.

پرکینز گفت: “ما عمداً به دلایل مختلف محصول رایگان خود را بسیار سخاوتمند می کنیم.” “هم برای بازاریابی ما و هم برای رسالت ما در توانمندسازی افراد در طراحی بسیار مهم است. اما ، به عنوان بخشی از بازاریابی ما ، این بدان معناست که مردم می توانند محصول را دوست داشته باشند ، آن را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارند و آن را در رسانه های اجتماعی تبلیغ کنند. و سپس آن ویروسی واقعاً به سرعت به رشد ما دامن می زند. “

در کنار رشد تیم ، Canva همچنین برنامه هایی برای توسعه بیشتر محصول در سال آینده دارد و به زودی طراحی وب سایت را راه اندازی می کند. این به کاربران امکان می دهد ارائه ها و طرح های موجود و جدید را به وب سایت تبدیل کنند و حتی دامنه ای را برای آن سایت جستجو و خریداری کنند.

Canva همچنین روی ویرایشگر ویدیوی جدید و حالت آفلاین کار می کند.

پرکینز می گوید که Canva دو هدف دارد و هر کدام به دیگری کمک می کند. اولین مورد تبدیل شدن به یکی از ارزشمندترین شرکت های جهان و دیگری انجام بهترین کارهایی است که می تواند انجام دهد.

این شرکت قبلاً به تعهد 1 درصدی ملحق شده است و تلاش های زیادی در جهت تقویت قدرت انجام داده است ، از جمله دادن محصول برتر به بیش از 130،000 غیرانتفاعی ، اختصاص بیش از 45،000 ساعت داوطلبانه در هر سال و راه اندازی Print One ، Plant One ، این پروژه ای است که به ازای هر سفارش چاپی که از طریق Canva انجام می شود ، درختی می کارد.

با اعلام بودجه امروز ، بنیانگذاران پرکینز و کلیف اوبرشت اکثریت قریب به اتفاق دارایی های خود را در شرکت (حدود 30 درصد) متعهد می کنند تا در جهان کار خوبی انجام دهند ، و برنامه هایی برای این کار از طریق بنیاد Canva وجود دارد.

پرکینز در Disrupt به ما ملحق می شود تا در مورد بودجه جدید ، ارزش گذاری ، آنچه در انتظار Canva است صحبت کند و افکار گسترده تر خود را در مورد طراحی به عنوان یک دسته به اشتراک بگذارد.