D-Wave قصد دارد یک کامپیوتر کوانتومی مدل دروازه-TechCrunch بسازد

بیش از 20 سال است که D-Wave مترادف با آنیل کوانتومی است. شرط اولیه آن بر روی این فناوری به آن اجازه داد تا اولین شرکت فروش کامپیوترهای کوانتومی در جهان شود ، اما با توجه به اینکه آنیل کوانتومی به ویژه برای مشکلات بهینه سازی مانند تاشو پروتئین یا برنامه ریزی مسیر ، مشکلات دنیای سخت افزار را که تا حد زیادی می تواند حل کند ، محدود کرد. به اما همانطور که این شرکت امروز در کنفرانس Qubits خود اعلام کرد ، یک کامپیوتر کوانتومی مدل ابررسانا-از نوع IBM و سایرین که در حال حاضر ارائه می دهد-اکنون نیز در نقشه راه خود قرار دارد.

D-Wave معتقد است ترکیبی از آنیل ، محاسبات کوانتومی مدل دروازه و ماشینهای کلاسیک چیزی است که کاربران مشاغل آن برای کسب بیشترین ارزش از این فناوری به آن نیاز خواهند داشت. در بیانیه امروز شرکت یادآور می شود: “همانطور که ما در ابتدا تصمیم گرفتیم عملیات پخت را انجام دهیم ، ما به جلو نگاه می کنیم.” “ما پیش بینی می کنیم که مشتریان ما برای افزایش ارزش کسب و کار به چه چیزی نیاز دارند و می دانیم که سیستم های کوانتومی مدل دروازه با ارزش کاربردی عملی برای بخش مهم دیگری از بازار برنامه های کوانتومی مورد نیاز است: شبیه سازی سیستم های کوانتومی. این یک برنامه کاربردی است که به ویژه در زمینه هایی مانند علم مواد و تحقیقات دارویی مفید است. “

اعتبار تصویر: D-Wave

در ابتدای کار ، شرکت استدلال می کند ، آنیل سریعترین مسیر را برای ایجاد برنامه های کوانتومی فراهم کرد. امروزه حدود 250 مشتری D-Wave برنامه هایی برای سخت افزار آن ساخته اند که تقریباً همه کاربران آن از طریق سرویس ابری Leap خود به آن دسترسی دارند. و از آنجا که به وضوح ارزش آنیل کوانتومی نیز وجود دارد ، D-Wave آن را از بین نمی برد. شرکت می گوید: “بازپخت هسته اصلی نقشه راه ما است” و قصد دارد به سرمایه گذاری و توسعه سیستم های فعلی خود ادامه دهد. در واقع ، D-Wave معتقد است که بازپخت-و موارد استفاده بهینه سازی که قادر می سازد-حدود یک سوم بازار برنامه های کوانتومی را تشکیل می دهد.

اما این شرکت همچنین به وضوح می داند که این یک تغییر اساسی در استراتژی آن است و باید توضیحاتی برای انجام آن داشته باشد. گذشته از همه ، D-Wave استدلال می کرد که فناوری پخت آن ممکن است روزی بتواند برای رایانه های کوانتومی عمومی نیز مورد استفاده قرار گیرد. اما اکنون ، این شرکت خاطرنشان می کند که از آنجا که فناوری و نظریه پشت آن به بلوغ رسیده است-و خود D-Wave در مورد چالش های مربوط به مهندسی مواد بسیار آموخته است-“دقیقاً زمان مناسبی برای مقابله با چالش ها است. اجرای مدل دروازه به صورت مستقیم. “

D-Wave در مورد این واقعیت که این یک سفر مستقیم نخواهد بود کاملاً باز است. به هر حال ، این هنوز محاسبات کوانتومی است که ما در مورد آن صحبت می کنیم. با توجه به این موارد ، جای تعجب نیست که نقشه راه شرکت برای پردازنده مدل دروازه آن تاریخ نداشته باشد ، بلکه مراحل مختلفی را شامل می شود که از ساخت اولین کیوبیت (مرحله 1) تا ساخت یک واحد پردازش کوانتومی عمومی (QPU) متغیر است.

در حالی که اخبار مدل دروازه واضح است که رویداد اصلی امروز است ، D-Wave چند اعلامیه دیگر نیز انجام داد. به عنوان مثال ، در حال راه اندازی یک به روزرسانی عملکرد برای آخرین 5000 دستگاه کیوبیت کلاس Advantage خود است که به کاربران خود اجازه می دهد مشکلات بزرگتر و پیچیده تر را حل کنند. همچنین امروزه حل کننده مدل محدود محدود (CQM) خود را راه اندازی می کند ، که مکمل حل کننده های موجود در سرویس D-Wave’s Leap است.

در مورد نقشه راه کلی آن ، D-Wave انتظار دارد آخرین دستگاه Advantage خود را با بیش از 7000 کیوبیت-که طراحی جدیدی نیز دارد-و اتصال 20 راهه در توپولوژی جدید ، به عنوان مثال در حدود 2023 یا 2024 ، به بازار عرضه کند. و از سال آینده برنامه دارد راه حلهای ترکیبی جدیدی را راه اندازی کند که بتواند مشکلات ترکیبی از عدد صحیح را حل کند تا به کاربران خود در آزمایش بیشتر داروها و بهینه سازی فرایندهای شیمیایی ، لجستیک ، زمان بندی و مشکلات مشابه کمک کند.

هدف نهایی در اینجا این است که بتوانیم مجموعه ای کاملاً یکپارچه ارائه دهیم که به مشتریان خود دسترسی به مجموعه ای از گزینه های سخت افزاری و نرم افزاری را بدهد که به آنها امکان می دهد تقریباً با هر مشکلی در محاسبات کوانتومی مقابله کنند.

“رویکرد همه جانبه ما به فناوری کوانتومی ، همه چیز از ساخت تراشه تا توسعه سیستم ، و از حل کننده های نرم افزاری ترکیبی تا ابزارهای توسعه دهنده قوی منبع باز ، به این معنی است که ما تنها شرکتی در جهان هستیم که می توانیم نوآوری های منظم محصولات را ارائه دهیم و یک پشته چند پلتفرمی را به سرعت به بازار بیاورید این عملی است ، ”آلن باراتز ، مدیرعامل D-Wave گفت.