Epic فورتنایت را در چین قطع می کند – TechCrunch

اپیک گیمز امروز اعلام کرد که کارش برای آوردن مگا عنوان بازی ویدیویی Fortnite به بازار چین در حال تعطیل شدن است.

این شرکت در یک اطلاعیه رسمی اعلام کرد که آزمایش طولانی مدت عنوان تیرانداز محبوب در چین در تاریخ 15 نوامبر به پایان می رسد. کاربران جدید از امروز پذیرفته نمی شوند.

Tencent، یک غول اینترنتی چینی، سهامی در Epic Games به همراه مالکیت کامل Riot Games، یکی دیگر از شرکت‌های بازی آمریکایی با موفقیت در عرصه بازی‌های بین‌المللی در کارنامه خود دارد.

صنعت بازی چین در ماه‌های اخیر تحت بررسی‌های نظارتی تازه‌ای قرار گرفته است و دولت داخلی در تلاش برای محدود کردن زمان بازی در بین جوانان است. تأثیر حرکت حزب کمونیست چین برای کاهش ساعات بازی در میان جمعیت جوان‌ترش هنوز مشخص نیست، اما این تصمیم می‌توانست ساخت فورتنایت را برای چین اقتصادی کند.

Epic نسخه مخصوص چین از Fortnite را ساخته بود، یک نسخه از عنوانی بود که در بقیه جهان شناخته شده است. ویکی مبتنی بر گیمر مجموعه‌ای از تفاوت‌ها، از جمله تغییرات گیم‌پلی و درآمدزایی، همراه با گرافیک شخصیت‌های مختلف برای رعایت قوانین محلی را شرح می‌دهد. همان مقاله اشاره می کند که پس از مدت زمان مشخصی از بازی، کاربران دیگر نمی توانند امتیاز تجربه درون بازی کسب کنند.

تصمیم برای توقف بازی Fortnite چین را می توان پاسخی به تغییر بازار بازی در این کشور دانست. با محدودیت‌های بیشتر بر روی زمان بازی، و امکانات کمتر کسب درآمد به دلیل محدودیت‌های خرد تراکنش‌ها، ریاضیات به سادگی انجام نشده است.

دیدن یک شرکت آمریکایی دیگر که محصول محبوب خود را از قلمرو دیجیتال چینی در پی تصمیم خود لینکدین در ماه دیگر خارج کرد، قابل توجه است. این دو حرکت نشان می‌دهد که ارائه محصولات در داخل کشور برای شرکت‌های غیرچینی چقدر دشوار است، حتی اگر یک قهرمان محلی داشته باشند.

محتوای فرهنگی دیگر خیلی بهتر نیست. به نظر نمی رسد که فیلم اخیر مارول “Eternals” در این کشور اکران شود، شاید به این دلیل که کارگردان آن – کلوئه ژائو متولد پکن – نظراتی را ارائه کرده است که برخی آن را به عنوان انتقاد از کشور تلقی می کنند.

محیط نظارتی و کاهش توانایی یا علاقه به آوردن فیلم ها و بازی های جهانی به چین، این کشور را از فرهنگ بین المللی بیشتر منزوی می کند. و شاید برعکس، توانایی چین برای کسب قدرت نرم از طریق خلاقیت های فرهنگی خود را محدود کند.

صرف نظر از این، برای طرفداران چینی Fortnite، توانایی آنها برای انجام بازی بدون استفاده از ترفندهایی برای دور زدن مقامات چینی رو به پایان است.