Forta با 23 میلیون دلار راه اندازی می شود تا امنیت بیشتری را برای قراردادهای هوشمند ایجاد کند – TechCrunch

استارتاپ امنیت سایبری Blockchain OpenZeppelin صبح امروز از سرمایه گذاری 23 میلیون دلاری در Forta ، یک سرویس امنیتی با هدف قرارداد هوشمند ، خبر داد.

آندریسسن هوروویتز دور اول را که مدیر عامل و بنیانگذار OpenZeppelin بود رهبری کرد دمیان برنر به عنوان 3x اشتراک بیش از حد توصیف می شود. این سرمایه گذاری همچنین سرمایه ای از Coinbase Ventures ، True Ventures و Blockchain Capital و سایر سرمایه ها را جذب کرد.

به گفته برنر ، OpenZeppelin سهام Forta را حفظ خواهد کرد.

Forta یک پروژه منظم است که در نقطه جالبی برای جامعه بزرگتر بلاک چین قرار می گیرد. هنگامی که بیت کوین به بازار آمد ، به عنوان یک وسیله مبادله احتمالی یا شاید ذخیره ارزش مورد توجه قرار گرفت. مورد استفاده دوم به عنوان مهمترین پیشنهاد ارزش بیت کوین به پایان رسید. اما در حالی که بیت کوین در حال بلوغ بود ، بلاک چین های دیگری ساخته شدند که قابلیت برنامه نویسی بومی تری داشتند و به توسعه دهندگان در سراسر جهان اجازه می داد از قراردادهای هوشمند (خود اجرا) برای بسیاری از موارد استفاده استفاده کنند.

اتریوم یکی از شناخته شده ترین بلاک چین ها است که دارای قراردادهای هوشمند است و بنیاد آن به سادگی “برنامه” توصیف می کند[s] که [run] روی بلاک چین اتریوم. ” تفاوتهای ظریفی در این موضوع وجود دارد ، اما این برای نیازهای امروز ما کافی است. Forta ، به نوبه خود ، می خواهد به تضمین قراردادهای هوشمند در سراسر بازار بلاک چین کمک کند.

ما آن را به عنوان تلاشی برای ایجاد امنیت وب 3.0 با استفاده از DNA Web 3.0 هنگام صحبت با برنر خلاصه کردیم ، و او موافقت کرد. با این منظور ، منظور ما این است که Forta دقیقاً آن شرکتی نیست که TechCrunch تمایل دارد در مورد جمع آوری سرمایه های خطرپذیر درباره آن بنویسد. در عوض ، Forta تقریباً تلاش می کند تا جامعه ای از توسعه دهندگان را برای ایجاد ابزار مورد نیاز برای ایمن نگه داشتن پروژه های خود بسازد.

برنر توضیح داد که قلب Forta ، جامعه ای از “نویسندگان عامل” یا توسعه دهندگان است که قطعاتی از کد را ایجاد می کنند که تهدیدها را جستجو می کند -در زنجیره های لایه یک یا دو و زنجیرهای جانبی -که در یکی از چهار گروه اصلی خطر قرار می گیرند. ، یعنی امنیت سایبری ، مالی ، عملیاتی یا حکمرانی. نیمی دیگر از پروژه Forta گره ها هستند ، یا در اصل چیزی است که خود عوامل را اداره می کند.

طبق OpenZeppelin ، بسیاری از کدهای مورد استفاده برای نوشتن نمایندگان Forta قابل استفاده مجدد هستند ، که می تواند به نوشتن کد یکبار و سپس پیاده سازی با تغییرات در بسیاری از زنجیره ها کمک کند. منظور برنر این است که فکر می کند Forta به توسعه دهندگان در دنیای بزرگتر بلاک چین کمک می کند تا به خودشان کمک کنند.

و مفهوم بیکار نیست. با انتشار فورتا ، تیم پشت پروژه فکر می کند “سرعت نوآوری در بلاک چین عمومی” به اندازه کافی سریع است که هیچ “راه حل متمرکز نمی تواند به طور م theseثر این خطرات در حال توسعه را برطرف کند.” بنابراین ، تهدیدات حمله به بازار غیرمتمرکز ، از نظر فورتا ، باید با فعالیت های غیر متمرکزتری حل شود.

TechCrunch بدیهی است که کنجکاو بود که پروژه Forta چگونه می تواند درآمد کسب کند. برنر گفت که برای تبدیل شدن پروژه به یک تجارت ، ابتدا باید به پیشرفت جامعه خود کمک کرد. بخشی از آن امروز کمی بیشتر درهای خود را باز می کند و به توسعه دهندگان بیشتر از آنچه در بتا خصوصی خود اجازه نوشتن نمایندگی می دهد ، اجازه می دهد.

با فرض اینکه Forta بتواند به همان اندازه توسعه دهندگان را جذب کند ، به منبع متمرکز ابزارهای امنیتی قرارداد هوشمند تبدیل خواهد شد. از آن زمان ، کسب درآمد غیرممکن نخواهد بود ، اگرچه جالب است که دقیقاً ببینیم فورتا در نهایت چه مدل تجاری را انتخاب می کند.

از نظر مرکزیت سازمانی ، Forta امروزه توسط مجموعه ای از افراد اداره می شود. برنر گفت ، با گذشت زمان ، این شرکت می تواند به یک سازمان مستقل غیر متمرکز یا DAO تبدیل شود. در صورت تحقق این امر ، بلاک چین قادر خواهد بود سرمایه خارجی و دانش داخلی را بگیرد ، این دو را در یک جامعه توسعه ای ترکیب کرده و نه تنها ابزار امنیتی برای قراردادهای هوشمند ایجاد کرده باشد ، بلکه تحت نظارت قرارداد هوشمند خود نیز این کار را انجام داده است. (DAO). بنابراین ، این بلافاصله یک داستان سرمایه گذاری خطرپذیر و همچنین یک لحظه فوق العاده برای این است که جهان رمزنگاری از نظر مراقبت از خود تا چه حد پیشرفت کرده است.

من مطمئن هستم که در نقطه ای از پاراگراف های بالا چیزی کمی اشتباه متوجه شدم. این خطر پوشش تلاش های نوپا برای ایجاد ابزارهای امنیتی برای برش های اقتصادی دیجیتال است. اما آنچه بیش از هر مشکل خاصی اهمیت دارد این است که دنیای بلاک چین در حال ایجاد ابزارهایی است که برای ایمن نگه داشتن قراردادهای هوشمند به آن نیاز دارد. با انجام این کار ، استفاده از قراردادهای هوشمند باید ریسک کمتری داشته باشد. و ریسک کمتر به معنی اشتهای بیشتر بازار است.

این چیزی است که a16z ، با شرط بندی های بزرگ رمزنگاری شده آن ، و شرکت هایی مانند Coinbase بیش از آنکه طرفدار آن باشند. دلارهایی که به طرف Forta سرازیر می شوند ، خطایی برای حامیان ثروتمند آن است ، حتی اگر تأثیر احتمالی آن بر بازار مورد علاقه آنها چیزی جز این نباشد.