HomePods اکنون می تواند زمانی که زنگ هشدار دود شما به صدا در می آید، اعلان ارسال کند

رستاخیز شگفت‌انگیز اپل در ژانویه هوم‌پاد اصلی چند ویژگی نرم‌افزاری جدید خواهد داشت. یکی از جالب‌ترین موارد این دسته، تشخیص صدا برای آشکارسازهای دود و مونوکسید کربن بود. هنگامی که بلندگوی هوشمند زنگ هشدار را می شنود، یک اعلان به آیفون، آی پد یا اپل واچ شما ارسال می کند.

این یک افزودنی خوب برای کسانی است که ردیاب متصل ندارند و وقتی در خانه نیستید به آرامش خاطر می‌افزاید. این ویژگی بالاخره از امروز برای دارندگان HomePod و HomePod mini در دسترس است و از طریق برنامه Home قابل دسترسی است. پس از راه‌اندازی، اعلان روی صفحه قفل آیفون و همچنین برنامه Home ارائه می‌شود.

اگر سیستم شما به یک دوربین هوشمند متصل باشد، ویدیویی از مکان شما نیز نمایش می‌دهد، بنابراین می‌توانید در زمان واقعی ببینید چه اتفاقی می‌افتد. اپل خاطرنشان می کند که این ویژگی به صورت رمزگذاری شده سرتاسر است و تمام تشخیص صدا به جای ابر، به صورت محلی روی بلندگو انجام می شود.

این ویژگی مشابه الکسا گارد است که آمازون در سال 2019 برای دستگاه‌های اکو اعلام کرد. این ویژگی همچنین شامل هشدارهایی برای صدای شکستن شیشه است که به نظر می‌رسد در صورت صلاحدید اپل، به اندازه کافی افزودنی آسان برای پیاده‌سازی در آینده باشد.

از آنجایی که ارزشش را دارد، سال‌هاست که از طرفداران بزرگ Nest Protect هستم. این دستگاهی است که برای شخصی مانند من که کاملاً باید دارای دستگاه خانه هوشمند باشد – بیایید بگوییم وقتی در خانه نیستیم مستعد نگرانی در مورد چنین چیزهایی هستیم. این تنها چیزی است که من برای اکثر مردم توصیه می کنم، اما تشخیص هشدار تعبیه شده در یک بلندگوی هوشمند راه حل مفیدی برای دیگران است.