تان فرانس لذت ساده جوراب شلواری استیشن را نشان می دهد

نوشته شده توسط لیا دولان، CNN

«نگاه هفته» با ویژگی‌های خوب، بد و زشت، یک سریال معمولی است که به باز کردن لباس‌های مورد بحث هفت روز گذشته اختصاص دارد.

روز چهارشنبه، شخصیت تلویزیونی تان فرانس در شهر نیویورک در یک نایلون یاس بنفش دیده شد. فرانس که در کنار سایر کنسرت‌ها به عنوان کارشناس سبک در نتفلیکس “Queer Eye” فعالیت می‌کند، با جوراب‌بافی‌هایی با جوراب بافی، رنگ‌های پاپ را به مجموعه‌ای بی‌صدا ارائه کرد. و در حالی که جوراب شلواری او مات بود، نشانگر واضحی بود از آنچه می تواند در مد بعدی باشد.

چه در رنگ‌های ارغوانی، قهوه‌ای، مایل به قرمز یا قرمز آتش نشانی – جوراب بافی پررنگ اخیراً در مورد علاقه‌های مد، Gigi Hadid، Kendall Jenner، Anya Taylor-Joy و Emma Corrin دیده می‌شود. در افتتاحیه هتل بولگاری توکیو هفته گذشته، جوراب شلواری نیلی آن هاتاوی – همراه با یک لباس کوتاه بنفش و پاشنه‌های سکوی متالیک – سوژه تیترهای ستایش آمیز بود.
فرانسه اوایل این هفته با جوراب شلواری یاسی اسپرت دیده شد.

فرانسه اوایل این هفته با جوراب شلواری یاسی اسپرت دیده شد. اعتبار: گاتهام/گتی ایماژ

اما جوراب شلواری های رنگارنگ و نقاشی شده در طول تاریخ دوباره ظاهر شده اند. در اروپای قرون وسطی، نقاشی‌ها آن‌ها را به‌صورتی نشان می‌دادند که توسط مردان نجیب، سربازان و اعضای طبقه بالا که به اندازه کافی ثروتمند بودند، پوشیده می‌شدند تا بتوانند پارچه‌های رنگ‌شده را بخرند. آنها زمانی جزء اصلی مد مد دهه 1960 بودند. هم، تا حد زیادی تحت تأثیر طراح فقید بریتانیایی مری کوانت که در 13 آوریل درگذشت.

کوانت، که به اختراع دامن مینی نیز نسبت داده می شود، جوراب شلواری هوم-درام را با طرح های شیک، شستشوهای روشن و روکش های پر زرق و برق دوباره تصور کرد. او در سال 1976 به یک روزنامه آمریکایی گفت: “وقتی 13 ساله بودم، نشستم و گریه خوبی در مورد شغل بزرگ شدن داشتم.” می‌خواست با پوشیدن لباس‌های کودکانه برای همیشه از کل مسئله بزرگسالی فرار کند.”

علاوه بر این، جوراب شلواری عجیب و غریب کوانت همراه مناسبی برای (و شاید حواس پرتی) خط لبه بلند و بحث برانگیز دامن مینی او بود.

جوراب شلواری رنگارنگ عجیب و غریب توسط طراح فقید بریتانیایی مری کوانت محبوب شد.

جوراب شلواری رنگارنگ عجیب و غریب توسط طراح فقید بریتانیایی مری کوانت محبوب شد. اعتبار: تصاویر PA از طریق Getty Images

در سال 2023، جوراب شلواری اسطوخودوس مجری «چشم کوئیر» – که او آن را با یک کت و شلوار کوتاه کتان مشکی و صندل‌های درشت ست کرد – در نوع خود تحریک‌کننده است و می‌تواند به بخشی از روند مد مبهم جنسیتی تبدیل شود که مردان را به خود دیده است. پوشیدن دامن و هنر ناخن اسپرت. (در سال 2020، هری استایلز هنگامی که روی جلد مجله مستقل بریتانیایی Beauty Papers ظاهر شد و چیزی جز یک جفت توری ماهی و کفش راحتی گوچی به تن نداشت، موجی از شوک را در سراسر اینترنت ایجاد کرد.)

اگرچه این بدان معنا نیست که رادیکال‌های طنزآمیز در دهه‌های اخیر تلاشی برای احیای علاقه نکرده‌اند: دیوید لی راث، از گروه متال گلم Van Halen، به‌خاطر مجموعه‌ای از جوراب شلواری‌های جسورانه‌اش که در دهه 80 روی صحنه می‌پوشید، مشهور بود، در حالی که ژان پل گوتیه مردانی را می‌فرستاد. در باند فرودگاه با جوراب شلواری خردلی و آبی کبالتی کوانتزی برای مجموعه بهار و تابستان 1987 خود با عنوان “Souvenirs de Vacances”.

به گفته بیل کانینگهام، عکاس خیابانی، که در ژانویه 1987 در مورد این پدیده رو به رشد برای نیویورک تایمز نوشت، این روند از باند فرودگاه ها خارج شد و وارد دنیای واقعی شد. در خارج از برادوی یا ما یک بار دیگر در آن پرتگاهی هستیم که به عنوان لبه برش شناخته می شود.”

در نوامبر 2022، آنیا تیلور-جوی لباس تک رنگی با جوراب شلواری قرمز به تن کرد.

در نوامبر 2022، آنیا تیلور-جوی لباس تک رنگی با جوراب شلواری قرمز به تن کرد. اعتبار: MediaPunch/Bauer-Griffin/GC Images/Getty Images

با این حال، خارج از لباس پوشیدن (نگاه کنید به: بسیاری از ابرقهرمانان، هر گونه اجرای “رابین هود” یا حتی باله حرفه ای)، جوراب شلواری یکی از معدود لباس های پوشاک است که هنوز به طور گسترده به عنوان جنسیت ثابت در نظر گرفته می شود.، با وجود سابقه طولانی مردان در پوشیدن جوراب شلواری قبل از قرن 19، زمانی که شلوار مد شد.

در حالی که فرانسه ممکن است یکی از پیشگامان جوراب شلواری مردانه باشد، دنیای گسترده تر جوراب بافی در حال تبدیل شدن به تجربیات بیشتر است. در نوامبر 2022، کندال جنر با چیزی جز یک جفت جوراب شلواری مشکی از Bottega Veneta و یک کشباف یقه نیروی دریایی از خانه خارج شد. و برخلاف بسیاری از ترندهای سلبریتی، جوراب شلواری نقاشی ارزان، بی‌پایان شاد و آسان است. در دسترس. فقط رنگ خود را انتخاب کنید