Inkitt سرمایه گذاری 59 میلیون دلاری دارد ، می خواهد پلتفرم خود منتشر کننده داده ها را به یک قدرت چند رسانه ای تبدیل کند-TechCrunch

فروش کتاب در دوران همه گیری افزایش یافت و به نظر می رسد مبلغی که ما می خوانیم نیز افزایش یافته است. و Inkitt ، استارتاپی که از یک پلتفرم رایگان و محبوب با همین نام برای نوشتن و انتشار داستان برای هر کسی استفاده می کند – داستانهایی که Inkitt سپس با استفاده از علم داده تجزیه و تحلیل می کند تا مشخص کند کدام یک از آنها را به سطح بعدی برساند تا آثار طولانی تری برای جداگانه خود تولید کند. برنامه پرداخت شده ، Galatea – 59 میلیون دلار بودجه جمع آوری کرده است که می تواند به آن در این لحظه کمک کند. ارزش گذاری با سری B فاش نمی شود ، اما آنچه من از یک منبع معتبر فهمیدم ، در حدود 390 میلیون دلار است.

این بودجه توسط Inkitt مستقر در برلین برای توسعه الگوریتم ها و فناوری خود ، استخدام افراد بیشتر به ویژه برای توسعه بیشتر در بازار آمریکای شمالی و کار بر روی چگونگی توسعه این پلتفرم در دراز مدت استفاده می شود. این می تواند فرمت های بیشتری را فراتر از خواندن داشته باشد (برای مثال ، اکنون مراحل اولیه را در زمینه صدا انجام می دهد) ، و همچنین می تواند API ها و SDK ها را ایجاد کند تا احزاب دیگر ، مانند دیگر ناشران ، بتوانند از ابزارهای آن برای آزمایش نیز استفاده کنند. آثار کوتاه تری برای دیدن آنچه که ممکن است به عنوان کتاب کار کند.

Inkitt در دو سال گذشته دچار اشکال شده است – این شرکت در حال حاضر 7 میلیون کاربر (خوانندگان AKA) و 300000 نویسنده دارد ، در مقایسه با 1.6 میلیون خواننده و 110.000 نویسنده ای که در آخرین گزارش آن تقریبا سه برابر شده بود. دور بودجه در سال 2019

این استارتاپ همچنین توجه دیگران را در این صنعت به خود جلب کرده است ، که توسط افرادی که در این دوره سرمایه گذاری می کنند تأکید شده است. اسکات سندل ، مدیر شریک NEA ، سرمایه گذاری را با غول نشر آلمانی Axel Springer رهبری کرد. مایکل لینتون ، رئیس اسنپ (و در زندگی های گذشته ، مدیرعامل کتاب های پنگوئن و مدیر ارشد دیزنی که انتشارات دیزنی را راه اندازی کرده است) ؛ و استفان فون هولتزبرینک ، رئیس غول انتشاراتی مشهور (که مالک مکمیلان است ، در کنار دیگران) نیز در کنار کلاینر پرکینز ، HV Capital ، Redalpine و Speedinvest شرکت کرد. کلاینر هدایت سری A اینکیت را بر عهده داشت.

نویسندگان روی پلت فرم – حداقل کسانی که فصل های اولیه آنها با الگوریتم های Inkitt هماهنگ است ، و سپس به آثار طولانی تری تبدیل می شوند که برای خوانندگان طنین انداز است – همچنین تعداد زیادی از آنها را می بینند که در میان آنها چند افسانه قابل توجه وجود دارد.

سیمران ساهو ، یکی از فقیرترین ایالت های هند ، اودیشا ، تا به امروز 2.7 میلیون دلار درآمد داشته است. ترتیب، رمانی که او کاملاً در تلفن هوشمند خود در Inkitt نوشت و منتشر کرد. ساپیر انگلارد از اسرائیل در ابتدا می خواست از عواید حاصل از کتاب جوانه زده خود با اینکیت استفاده کند ، گرگهای هزاره، برای تأمین هزینه تحصیل در کالج موسیقی برکلی در بوستون ؛ او تا به امروز 8 میلیون دلار از این رمان به دست آورده است. (هر دوی اینها قبل از آخرین دور سرمایه گذاری Inkitt منتشر شده است: آنها همچنان در فروش زیادی به فروش می رسند.)

اینها بسیار دور هستند ، اما علی البازاز ، بنیانگذار و مدیرعامل Inkitt می گوید کسانی که گالاته را کاهش می دهند ، هنوز هم می توانند بسیار خوب عمل کنند. وی گفت: “اکثر نویسندگان گالاته ما بیش از 100000 دلار فروش داشته اند.” اما اگر کتابها در قلب کار امروز اینکیت قرار دارند ، آلبازاز به این نتیجه رسیده است که دیدگاه بزرگتر خود را درباره اینکیت بسیار بیشتر از خواندن توصیف کند: این شرکت قدم های کوچکی در زمینه کتابهای صوتی برداشته است و برنامه هایی برای توسعه فیلم ها در نظر گرفته شده است. به گفته وی ، برنامه های تلویزیونی ، تجارت ، بازی و شاید حتی یک پارک موضوعی: “دیزنی قرن بیست و یکم”.

این سفر ثابت است اما با سرعت سرسام آوری انجام نمی شود: این تقریباً همان چیزی بود که البازاز به من گفت برنامه او در سال 2019 نیز بود. (برخی از موارد هنوز برجسته باقی نمانده است: نقطه فروش منحصر به فرد این شرکت در ابتدا در Galatea مجموعه ای از “جلوه ها” بود که به کتاب ها ، صداها و تکان ها می افزاید ، که تجربه خواندن را جذاب تر می کند. اینها هنوز وجود دارد اما به نظر می رسد که آنها دیگر در هر تجربه ای نقش محوری ندارند و حتی آلبازاز از اثرات موجود در مکالمه ما فقط بعنوان یک فکر بعدی یاد کرد.

در مورد اینکه چرا چشم انداز دیزنی هنوز محقق نشده است ، صادقانه بگویم دارند در یک بیماری همه گیر قرار گرفته اید و سریع حرکت کنید ، همه چیز را بشکنید همیشه بهترین راه پیش رو نیست. همچنین ، اگرچه البازاز گفت که این شرکت “هر هفته بین دو تا چهار درخواست از تلویزیون و فیلم و شرکت های تولید کننده” برای ایجاد کتابهای Galatea/Inkitt بر اساس محتوا دریافت می کند (به عنوان ناشر ، Inkitt دارای حقوق فیلم و سایر گزینه ها است) هنوز هیچ معامله ای امضا نکرده است تا حدی به دلیل این ایده دیزنی است: Inkitt می خواهد در آینده نقش داشته باشد.

او گفت: “ما در حال کشف این هستیم که بهترین برای ما چیست.” “ما می خواهیم گزینه ای را که ممکن است در Galatea فیلم داشته باشیم باز بگذاریم.” این نیز یکی دیگر از زمینه هایی است که لینتون ، که سالها مدیرعامل Sony Pictures Entertainment بوده است ، می تواند به آن کمک کند.

مانند سایر پلتفرم های خودنویس مانند Wattpad-که در آرزوی خود “دیزنی” فراتر رفته است ، با طیف گسترده ای از محتوا از آثاری که اولین اکسیژن خود را در پلتفرم خود دریافت کرده اند ، بیرون آمده است. وات پد در اوایل سال جاری توسط ناور کره ای با حدود 600 میلیون دلار خریداری شد – اینکیت راه جدیدی را برای ورود به بازار برای افراد خلاق که می خواهند برای زندگی خود بنویسند یا فقط می خواهند کار خود را به جهان برسانند هموار کرده است.

ساخته شده به عنوان جایگزینی برای آمازون-آلبازاز در مورد بی اعتنایی خود به غول تجارت الکترونیک ، که “همه حاشیه ها را از دست داد و سود را از کتاب ها برد” و تجربه خواندن را با Kindles خود خراب کرد ، صریح است-Inkitt همچنین دارای ویژگی های خاص خود است. با همه درست ننشین یکی از نویسندگان برجسته – نامش فاش نشده – کنجکاو بود که چگونه یک اثر جدید از طریق دستگاه Inkitt عبور کند و آن را برای چاپ ارسال کرد. موتور علوم داده Inkitt – که در مورد اینکه چه کسی می نویسد ، و چیزی که ممکن است “خوب” باشد ، چندان احساساتی نیست – پیشنهادات زیادی در مورد چگونگی تغییر داستان به منظور عملکرد خوب با خوانندگان ارائه داد. البازاز گفت ، نویسنده بسیار عصبانی شده است ، و ناشر نویسنده نیز – نه تنها به خاطر کاری که نویسنده با آن انجام داده است. آنها کتاب. نویسنده پیشنهادات را نادیده گرفت و کتابی که نویسنده آن را نوشت ، منتشر شد. این کتاب 1 میلیون نسخه فروخت ، قطعاً برای برخی خوب است ، اما هیچ چیز شبیه فیلم های پرفروش قبلی نویسنده نیست.

او با صراحت گفت: “این 1 میلیون نفر آن را به دلیل نام نویسنده خریداری کردند.”

در دراز مدت ، جالب خواهد بود که ببینیم آیا Inkitt نه تنها می تواند رشد خود را حفظ کند ، و آن را ، آنطور که می خواهد ، در یک نمایش رسانه ای بزرگتر به کار گیرد. از آنجا که ایده های زیادی برای محتوای دیگر از داستان هایی که می خوانید نشأت می گیرد ، این ناگزیر حوزه ای است که آمازون و دیگران مانند ByteDance (که قبلاً در دنیای نشر برخی از افراد را لرزاند) نیز ممکن است بخواهند به مرور زمان آن را کشف کنند. آمازون آزمایشات A/B گسترده ای را برای سایر قسمت های عملیات خود انجام داده است ، اگرچه در ساختن محصولی پیشرفت چندانی نکرده است تا این امر را به تلاش های خود چاپ کند … حداقل ، حداقل هنوز.

همه اینها همچنین بیانگر فرصت های بزرگ و کشش فعلی است ، که هر دو چیزی است که سرمایه گذاران دوست دارند ببینند.

سندل در بیانیه ای گفت: “Inkitt موقعیت خوبی دارد تا آینده قصه گویی شود ، زیرا قبلاً از فرم های محتوای سنتی فراتر رفته و به قالب های جدیدی رسیده است که برای میلیون ها خواننده جذاب و جذاب است.” “تغییر مهمی در نحوه مصرف مردم از داستان ها رخ می دهد و اینکیت این را درک می کند. ما از همکاری نزدیک با علی و بقیه اعضای Inkitt بسیار هیجان زده هستیم تا به پیشرفت در مرحله ای هیجان انگیز و نمایی کمک کنیم. “

داپفنر افزود: “فناوری اینکیت فوق العاده است ، بسیار موفق است و آینده قصه گویی را به خوبی نشان می دهد.” “وقتی در نظر بگیرید که چگونه بسیاری از نویسندگان Inkitt به موفقیت تجاری بزرگی دست یافته اند ، می توانید به وضوح مشاهده کنید که این شرکت چقدر در مصرف مردم کتاب اختلال ایجاد کرده است. ما مفتخریم که بخشی از توسعه بیشتر می شویم و با آنها در ادامه راه همکاری می کنیم. “