Monashees از استارتاپ تجارت غلات Tarken – TechCrunch حمایت می کند

بازار تجارت غلات برزیل، تارکن، 3.5 میلیون دلار را در یک دور بذر، به رهبری موناشیز و مایا، تضمین کرد تا به توسعه فناوری خود که خریداران و فروشندگان غلات را به هم متصل می کند و ابزار هوش مصنوعی برای قیمت گذاری کالاها را به کار می گیرد، ادامه دهد.

Gilgamesh Ventures و سرمایه گذاران فردی، از جمله بنیانگذار Kavak، Carlos Garcia، بنیانگذار Ualá، Pierpaolo Barbieri، برایان Requarth از Zap VivaReal Group و Gokul Rajaram از DoorDash به آنها پیوستند.

لوئیز تانگری و کارلوس نتو امسال تارکن را پس از همکاری با یکدیگر در زمینه کشاورزی در هشت سال گذشته در Strider، یک شرکت سیستم‌های حفاظت از محصولات زراعی که آنها تأسیس کردند و بعداً در سال 2018 به Syngenta فروختند، تأسیس کردند.

پس از ادغام شرکت، آن‌ها آن‌ها را ترک کردند و تارکن را راه‌اندازی کردند که در ابتدا بر ذرت متمرکز بود، که تانگری تخمین می‌زند بازار آن 30 میلیارد دلار است. شرکت تامین ملی (CONAB) از وزارت کشاورزی برزیل، تولید ذرت در برزیل را 102.6 میلیون تن برای سال رشد 2020-21 برآورد کرد.

وی افزود: بزرگترین مشکل در تجارت کالا این است که نقدینگی ندارد. “اگر کشاورز هستید که ذرت و سویا می کارید، اگر می خواهید با عجله بفروشید، باید با تخفیف بفروشید، یا هفته ها منتظر قیمت های مناسب هستید.”

او گفت که ایالات متحده یک دهه پیش تغییرات قیمت را کشف کرد. تارکن برای شفافیت مشابه به تجارت غلات در برزیل، ابزار هوش مصنوعی را راه‌اندازی کرد که داده‌ها را از منابع مختلف جمع‌آوری می‌کند و قیمتی را برای هر شهر برزیل ایجاد می‌کند، چیزی که تانگاری می‌گوید پیش از این یک راز بود. خریداران و فروشندگان می توانند نقشه را جستجو کنند تا ببینند چه کسی می فروشد، با چه قیمتی و هزینه حمل و نقل محصول را دریافت می کند.

کشاورز می‌تواند با فروشنده و اپراتورهای حمل‌ونقل که توسط تارکن بررسی می‌شوند ارتباط برقرار کند و معامله را مستقیماً از پلتفرم انجام دهد، که تانگری گفت: «ریسک را از جدول حذف می‌کند». او افزود، روندی که قبلاً حدود 12 هفته طول می‌کشید – بین تعیین قیمت‌ها، مذاکرات و تحویل محصول – اکنون می‌تواند چند روز طول بکشد.

تنگری افزود: “این ابزاری است که با آموزش ترکیب شده است تا سناریوهایی را برای استراتژی های خرید و فروش ترسیم کند.” در حال حاضر، کشاورزان هیچ کمکی ندارند، و ما می‌خواهیم آن را یکسان کنیم. ما می خواهیم به بازیگران بازار کمک کنیم تا باهوش تر باشند، تغییرات قیمت کمتر و نقدینگی بهتری داشته باشند. در صورت موفقیت، شاهد کاهش 3 درصدی قیمت مرغ در بازار خواهیم بود.

از زمانی که تارکن چهار ماه پیش راه اندازی شد، بیش از 1000 مذاکره را تسهیل کرده است و صدها پیشنهاد باز برای محصولات دارد. تعداد مذاکرات روزانه 50 درصد در حال افزایش است و تانگری انتظار دارد سال را با 10000 مشتری ثبت نام شده به پایان برساند.

نیمی از بودجه جدید صرف مهندسی برای ادامه توسعه محصول، از جمله تکمیل ابزار هوش مصنوعی خواهد شد. نیمی دیگر در بازاریابی برای بازار برای جذب مشتریان جدید، ساخت محتوا و آموزش برای کمک به پرورش دهندگان و خریداران در درک تجارت و فروش سرمایه گذاری خواهد شد.

تانگری همچنین خاطرنشان می‌کند که تارکن در مسیری قرار دارد که یک دور سری A را آغاز کند و انتظار دارد که تا شش ماه دیگر شروع شود.

در همین حال، مارسلو لیما، شریک Monashees، در بیانیه‌ای گفت که قبلاً Tângari و Neto را از طریق سرمایه‌گذاری در Strider می‌شناخت و از تارکن به دلیل رویکردش به بازار کالاهای کشاورزی حمایت می‌کند، بازاری که در سال‌های اخیر نوآوری نداشته است.

لیما گفت: «ما قویاً به توانایی استفاده از فناوری و داده‌ها برای تجمیع عرضه و تقاضا، بهبود تجربه کاربر و ایجاد یک بازار عالی در منطقه اعتقاد داریم. ما قبلاً این اتفاق را در چندین فضا و انواع دارایی دیده‌ایم. ما در زمان بندی ایده آل هستیم و تیم عالی برای رهبری این جنبش در تجارت کشاورزی داریم.”