Peacock به Meta Quest می رسد و قصد دارد IP را در اواخر امسال به Horizon Worlds بیاورد

در Meta Connect 2022، غول فناوری از همکاری سه ساله با NBCUniversal خبر داد که Peacock را به هدست واقعیت مجازی Meta Quest می آورد. امروز، برنامه استریم اکنون در دستگاه های Meta Quest 2 و Meta Quest Pro در دسترس است.

مشترکین می توانند Peacock را در Meta Store دریافت کنند و 90000 ساعت فیلم و برنامه تلویزیونی را به صورت VR پخش کنند، مانند فیلم های مورد علاقه طرفداران مانند “The Office”، “Parks and Recreation” و “Yellowstone”، و همچنین فیلم های اصلی Peacock مانند “Poker Face” “و “Bel-Air.”

کاربران همچنین می‌توانند رویدادهای ورزشی زنده را در VR تماشا کنند، از جمله مسابقات لیگ برتر بیسبال، لیگ برتر فوتبال، کشتی WWE، Big Ten Football و بازی‌های NFL و غیره.

در متا کوئست 2 و متا کوئست پرو، کاربران می توانند با تماشای چند صفحه به طور همزمان چند کار را انجام دهند. بنابراین، مشترکین Peacock می‌توانند در حین مرور اینترنت یا استفاده از برنامه‌های دیگر، محتوا را در برنامه استریم تماشا کنند.

به علاوه، کاربران به زودی با باند Dunder Mifflin در واقعیت مجازی تعامل خواهند داشت. اواخر امسال، متا IP NBCU را به Meta Horizon Worlds و Meta Avatars Store می آورد. IP NBCU که به این محیط های غوطه ور می آید شامل DreamWorks، Universal Monsters، Halloween Horror Nights، Blumhouse و موارد دیگر می شود.

Peacock همچنین به مصرف کنندگان واجد شرایط پیشنهادات با زمان محدود ارائه می دهد. مشترکین Peacock که قبلاً Meta Quest 2 یا Meta Quest Pro دارند می‌توانند بدون هزینه اضافی به مدت سه ماه اشتراک Peacock Premium را دریافت کنند. مشتریان Peacock که دستگاه Meta Quest را خریداری می کنند، اشتراک یک ساله رایگان Peacock Premium را دریافت خواهند کرد.

مشتریان باید در ایالات متحده یا مناطق ایالات متحده (پورتوریکو، گوام، ساموآی آمریکایی، جزایر ماریانای شمالی و جزایر ویرجین ایالات متحده) زندگی کنند و برای واجد شرایط بودن این پیشنهادات، 18 سال و بالاتر باشند. این پیشنهاد در 11 آوریل 2024 به پایان می رسد.

آنی لو، EVP، رئیس Global Global گفت: «راه‌اندازی Peacock در Meta Quest 2 و Meta Quest Pro به طور معناداری مشارکت موجود بین Meta و NBCUniversal را گسترش می‌دهد و به کاربران فرصت‌های بیشتری برای تجربه محتوای قوی Peacock در یک تجربه VR و استریم فراگیر ارائه می‌دهد. مشارکت و توسعه استراتژیک، در بیانیه ای. “چه این یک تجربه واقعیت مجازی با The Office باشد یا یک فرنچایز فیلم نمادین، یک رویداد ورزشی زنده یا نسخه اصلی بعدی Peacock، چیزی برای همه وجود دارد.”

از آنجایی که پخش کننده تلاش می کند تا با رقبای بزرگتر خود نتفلیکس و HBO Max همراه شود، Peacock احتمالا امیدوار است که این پیشنهاد مشترکان بیشتری را به پلتفرم بیاورد. در سه ماهه چهارم سال 2022، این سرویس استریم پنج میلیون مشترک پرداختی به دست آورد و مجموع آن را به 20 میلیون نفر رساند. با این حال، این شرکت همچنین ضرر تعدیل شده EBITDA را 978 میلیون دلار گزارش کرد.

Peacock از عرضه رایگان خود دور شده است و سطح رایگان خود را به مشتریان جدید می کشد. همچنین، دیگر به مشتریان Xfinity دسترسی رایگان به طرح Peacock Premium نمی دهد. Peacock نتایج مالی سه ماهه اول 2023 خود را در 27 آوریل اعلام خواهد کرد.

متا همچنین احتمالاً روی شراکت برای کسب درآمد بیشتر شرط بندی کرده است زیرا گزارش سه ماهه کاهش درآمد متوالی را گزارش کرده است. جدیدترین گزارش سود حاکی از کاهش 4 درصدی درآمد نسبت به سال گذشته است. در سال 2022، بخش واقعیت مجازی آن 3.67 میلیارد دلار ضرر کرد. متا نتایج سه ماهه اول خود را در 26 آوریل گزارش خواهد کرد.