Roblox پس از سه روز تعطیلی هالووین – TechCrunch دوباره آنلاین شد

Roblox، پلتفرم بازی که بین بازیکنان جوان بسیار محبوب است، گفت در توییتر یکشنبه عصر که دوباره در سراسر جهان آنلاین شده است.

بهبودی پس از یک قطعی که سه روز به طول انجامید، رخ داد، یک رگه تا حدی نادر خاموشی برای یک شرکت فناوری با اندازه عظیم Roblox. این شرکت قبلاً گفته بود که علت “یک مشکل سیستم داخلی” بوده است.

شایعات حاکی از آن بود که یک همکاری تبلیغاتی بین پلتفرم بازی و Chipotle، که قصد داشت یک میلیون دلار بوریتو رایگان به بازیکنان Roblox در زمان هالووین بدهد، منجر به سقوط شد. روبلوکس تکذیب کرد در توییتی مبنی بر این که اختلال ناشی از هرگونه “تجربه یا مشارکت” در این پلتفرم است.

سقوط Roblox همچنین پس از اعلام تغییر نام تجاری فیس بوک برای تبدیل شدن به Meta رخ داد. Roblox که به کاربران امکان ساخت و اجرای بازی ها را می دهد، اغلب به عنوان نماد متاورس ها دیده می شود.

این قطعی نه تنها باعث بی حوصلگی کاربران جوان در تعطیلات آخر هفته هالووین می شود، بلکه میلیون ها توسعه دهنده Roblox که با تبلیغ بازی ها برای کودکان و نوجوانان درآمد کسب می کنند نیز ایجاد می کند. Roblox تا اوت بیش از 43 میلیون کاربر فعال روزانه داشته است.

باید دید که آیا این اختلال سه روزه اعتماد سرمایه گذار Roblox را به قابلیت های فنی شرکت پس از باز شدن بازار در روز دوشنبه کاهش می دهد یا خیر.