TrueLayer 130 میلیون دلار با ارزش 1 میلیارد دلار+ افزایش می دهد زیرا بانکداری باز به عنوان گزینه ای مناسب برای شبکه های کارت افزایش می یابد – TechCrunch

بانکداری باز – یک فناوری مخرب که به دنبال دور زدن تسلط شبکه های کارت و سایر خطوط مالی سنتی است و اجازه می دهد بانک ها سیستم های خود را مستقیماً از طریق API برای توسعه دهندگان (و خدمات جدید) باز کنند – همچنان در جهان خدمات مالی پیشرفت می کند. به عنوان نشانه ای از این جذابیت ، استارتاپی که در برنامه های بانکی باز نقش مهمی ایفا می کند ، اعلام می کند که یک دور بزرگ از بودجه را با ارزش گذاری مهمی تعیین می کند.

TrueLayer ، که فناوری را برای توسعه دهندگان فراهم می کند تا طیف وسیعی از خدمات مبتنی بر بانکداری باز را فعال کند ، 130 میلیون دلار در یک دور بودجه جمع آوری کرده است که استارتاپ مستقر در لندن را بیش از 1 میلیارد دلار ارزش گذاری می کند.

Tiger Global Management در این زمینه پیشرو است و به ویژه ، پرداخت های Stripe نیز در آن شرکت می کنند.

بانکداری باز یک منطقه نسبتاً جدید در دنیای فین تک است – انگلستان در سال 2018 پذیرنده اولیه بود ، اروپا سپس آن را امضا کرد و به نظر می رسد که ما اکنون شاهد تحرکات بیشتری هستیم که ممکن است ایالات متحده نیز به زودی به آن حزب بپیوندد – و TrueLayer پیشگام در فضا محسوب می شود.

اکثریت قریب به اتفاق معاملات در جهان امروز هنوز با استفاده از ریل کارت یا زیرساخت های قدیمی بانکی انجام می شود ، اما این فرصت با بانکداری باز ایجاد یک زیرساخت کاملاً جدید است که کارآمدتر کار می کند و ممکن است هزینه کمتری (یا بدون) برای کسانی که از آن استفاده می کنند ، با وعده API دائمی: همه از طریق چند خط کد.

فرانچسکو سیمونسچی ، مدیرعامل این شرکت با لوکا مارتینتی (که اکنون CTO است) ، در این باره می گوید: “ما تصوری داشتیم که باید منابع مالی باز شود و ما بیدار هستیم که اصطکاک بین واسطه ها را از بین ببریم.” یک مصاحبه. “ما یک سیستم مالی می خواهیم که برای همه کار کند ، اما تا کنون چنین نبوده است. این فرصت پنج سال پیش ، هنگامی که بانکداری باز در انگلستان و سپس در جاهای دیگر به تصویب رسید ، ایجاد شد تا به دنبال چشمگیرترین oligopoly: شبکه های کارت و همه چیز که حول آنها می چرخد ​​، برویم. اکنون ، ما به راحتی می توانیم بگوییم که بانکداری باز به یک جایگزین مناسب برای آن تبدیل می شود. “

به نظر می رسد دنیای مالی و بازرگانی به آرامی در حال پیشرفت است و بنابراین بودجه در پی رشد فزاینده این شرکت در راه است.

خدماتی که TrueLayer در حال حاضر شامل پرداخت ها ، پرداخت ها ، اطلاعات حساب کاربر و تأیید کاربر است. در حالی که کاربران نهایی از بانک های نوپا ، استارت آپ های رمزنگاری شده و برنامه های مدیریت ثروت گرفته تا شرکت های تجارت الکترونیک ، بازارها و سیستم عامل های بازی را شامل می شوند.

و این استارتاپ می گوید که میلیون ها مصرف کننده در حال انجام تراکنش های بانکی باز با فناوری TrueLayer هستند و حدود 10 هزار توسعه دهنده خدمات خود را بر اساس استانداردهای بانکداری باز ایجاد می کنند. TrueLayer تا کنون تعداد مشتریان خود را دو برابر کرده است و برخی از مشتریان اصلی مانند Cazoo را برای پرداختهای مبتنی بر بانک باز برای خودروها انتخاب کرده است. و میلیاردها دلار پرداخت پرداخت کرده است ، حجم پرداخت 400 درصد افزایش یافته و پرداخت 800 درصد افزایش یافته است.

برنامه این است که از بودجه برای سرمایه گذاری در توسعه بیشتر آن تجارت استفاده شود – به ویژه برای گسترش شبکه پرداخت های خود به مناطق بیشتر (و بانک های بیشتری که در آن شبکه ادغام می شوند) ، و همچنین جذب مشتریان بیشتر با استفاده از خدمات بانکداری باز برای خدمات بیشتر. معاملات منظم و مکرر

الکس کوک ، شریک Tiger Global ، در بیانیه ای گفت: “تغییر به روش های پرداخت جایگزین با رشد جهانی تجارت آنلاین شتاب می گیرد و ما معتقدیم که TrueLayer نقش مهمی در دسترسی بیشتر این روش های پرداخت خواهد داشت.” “ما از همکاری با فرانچسکو ، لوکا و تیم TrueLayer بسیار هیجان زده هستیم زیرا آنها به مشتریان در افزایش تبدیل و ادامه رشد شبکه کمک می کنند.”

قابل ذکر است که Stripe در حال حاضر یک سرمایه گذار استراتژیک در TrueLayer نیست ، بلکه یک سرمایه گذار مالی است. به این معنا که هنوز بانکداری باز را در زیرساخت های پرداخت خود ادغام نکرده است.

اما می توانید تصور کنید که چگونه به آن به عنوان بخشی از ترکیب بزرگتر گزینه ها برای مشتریان علاقه مند است و به طور بالقوه همچنین می تواند ریل های مالی مستقل خود را بسازد که به خوبی و واقعاً با آنهایی که توسط شبکه های کارت ارائه می شود (که چنین هستند) رقابت کند. بخشی از آنچه Stripe انجام می دهد این است که اولین طراحی وب آن بر اساس کارت فیزیکی بوده است ، و حتی نام آن اشاره ای به نوار پشت آنها دارد.

امروزه دیگر ارائه دهندگان ارتباطات بانکی باز در بازار وجود دارند – Plaid out of the US یک نام قابل توجه است – اما سیمونسکی معتقد است که Stripe و TrueLayer در یک صفحه با شرکت ها هستند.

او گفت: “ما بر این باور عمیق هستیم که پیشرفت از چشم توسعه دهندگان حاصل می شود ، بنابراین در مورد ارائه ابزارهایی است که باید استفاده کنند.” “ما در یک فضای بسیار مکمل قرار دارند. “