Vareto 24 میلیون دلار از GV ، Menlo و all-star angels جمع آوری می کند تا برنامه ریزی مالی برای شرکت ها را دوباره اختراع کند-TechCrunch

وارتو، یک استارتاپ با هدف کمک به شرکت ها در برنامه ریزی و تجزیه و تحلیل مالی آینده نگرتر ، امروز با 24 میلیون دلار بودجه کل از مخفی کاری خارج می شود.

GV (قبلاً Google Ventures) امسال سری A 20 میلیون دلاری خود را هدایت کرد و Menlo Ventures 4.2 میلیون دلار بودجه خود را در تابستان 2020 هدایت کرد. Menlo همچنین در آخرین دور این شرکت ، علاوه بر 40 پول ، قرار داد. سرمایه گذاران فرشته ، از جمله بنیانگذاران تک شاخ فناوری و مدیران ارشد مالی. فرشتگانی که یا از شرکت خود در دانه های خود حمایت کردند و یا سری A را دسته بزرگی هستند و شامل Asana COO می شوند Anne Raimondi ، رئیس Salesforce و مدیر مالی سابق مارک هاوکینز ، Splunk CFO Jason Child ، CFO Facebook Facebook Dave Wehner ، Michael Cordof CEO مایکل لینفورد ، مدیر عامل Egnyte و بنیانگذار Vineet Jain ، CVP مایکروسافت Manik Gupta و معاون مالی بیمه Hippo Roy Hefer. درباره اعتبار سنجی صحبت کنید.

به قول خودش ، Vareto مستقر در Mountain View در حال توسعه یک پلت فرم جدید برای تیم های FP&A (برنامه ریزی و تجزیه و تحلیل مالی) با هدف “ایجاد آینده برنامه ریزی مالی” است.

یکی از مواردی که در مورد Vareto برجسته است – البته علاوه بر لیست چشمگیر سرمایه گذاران اولیه – تیم موسس آن است. قبل از سرمایه گذاری ، مدیرعامل کت اورخووا رئیس محصول Ironclad بود و نقش های مختلفی در فیس بوک از جمله رئیس پیش بینی و تجزیه و تحلیل داشت. اورخووا در حالی که در غول رسانه های اجتماعی بود ، می گوید اولین تیم علوم داده فیس بوک را در FP&A ایجاد کرد. رئيس جمهور لالیت سینگ COO سابق Udacity است و اساساً باعث شد که این شرکت پس از نزدیک شدن به تعطیلی ، جریان نقدی خود را مثبت کند. قبل از پیوستن به Udacity ، او چندین سال را در شرکت Hewlett-Packard Enterprises گذراند و در آنجا کارهایی مانند رهبری آن شرکت را انجام داد. تحول دیجیتالی کسب و کار نرم افزاری HPE به ارزش 3 میلیارد دلار و به عنوان COO تجارت 2 میلیارد دلاری Cloud و معاون عملیاتی عملکرد.

این زوج در سال 2020 با یکدیگر همکاری کردند تا پلتفرمی را ایجاد کنند که به تیم های FP&A این توانایی را بدهد که به طور یکپارچه در چرخه های برنامه ریزی و گزارش کار کنند. به عبارت دیگر ، این تیم می خواهد به چنین تیم هایی کمک کند تا فعالتر عمل کنند و به جای نگاه کردن به آینه عقب ، به آینده نگاه کنند. هدف آنها ایجاد یک بستر مالی استراتژیک برای شرکت هایی بود که ظاهر و احساس یک پیشنهاد مصرف کننده را داشتند.

برای اورخووا ، هدف وارتو شاید حتی ساده تر باشد – به ساعتشرکت های elp با یک ابزار برنامه ریزی و گزارش یکپارچه که هدف آن ساده سازی کل فرایند FP & A است ، بهتر اجرا می شوند.

“سionsالاتی از قبیل” ما به عنوان یک کسب و کار چگونه عمل می کنیم و چگونه می توانیم حتی بهتر عمل کنیم؟ پاسخ به آنها امروز دشوار است. “

و تیم هایی که وظیفه دارند به این س questionsالات پاسخ دهند (FP&A) کسانی هستند که سعی می کنند اهداف تجاری را تعیین کنند. بنابراین این تیم ها تمرکز اصلی وارتو هستند.

“مثلا، اورخووا توضیح داد که ما با یک شرکت سخت افزاری صحبت کردیم که تیمش چهار هفته زمان می برد تا خلاصه کسب و کار ماه قبل را جمع آوری کند. “بنابراین این بدان معناست که آنها همیشه یک ماه از نظر عملکرد تجاری خود عقب هستند.”

وی افزود: این بسیار دشوار است. برای درک نحوه عملکرد یک تجارت ، به ویژه مشاغل بسیار بزرگ با بسیاری از شرکت های خریداری شده در زمینه های مختلف تجاری و جغرافیای مختلف ، “شما باید داده ها را از سیستم های مختلف جمع آوری کنید ، باید با بسیاری از ذینفعان صحبت کنید” تا بفهمید چه خبر است. به

اورخووا افزود: “بنابراین جمع آوری این دیدگاه از تجارت شما امروز واقعاً سخت است و برنامه ریزی حتی بدتر است.”

فرایند برنامه ریزی به طور متوسط ​​برای یک شرکت بزرگ پنج ماه به طول می انجامد.

او به TechCrunch گفت: “بنابراین همانطور که می توانید تصور کنید ، تا زمانی که این روند به پایان برسد ، برنامه بسیار قدیمی است.” “و این واقعا به همین دلیل است که ما Vareto را راه اندازی کردیم – زیرا ما این فاصله باور نکردنی را بین درک نحوه عملکرد کسب و کار شما و در واقع توانایی ایجاد یک تغییر عملیاتی برای بهبود اوضاع مشاهده کردیم.”

اعتبار تصویر: وارتو

بنابراین راه اندازی B2B SaaS هدف آن تبدیل شدن به یک مرکز فرماندهی برای تیم های مالی و اجرایی است تا نحوه عملکرد یک کسب و کار را در زمان واقعی ببینند و بتوانند تغییرات عملیاتی لازم را سریعتر انجام دهند.

او می گوید: “اگر در فرصتی خلأ مشاهده کردید ، می توانید منابع را بلافاصله در روزها و نه در ماه ها در اختیار آن قرار دهید.”

سینگ در زمان مدیریت مشاغل ابری HP ، به یاد می آورد که به عنوان مثال “سه پاسخ متفاوت از سه تیم مختلف” در مورد افزایش مشتریان دریافت کرده است.

“من گیج می شوم ، کدام پاسخ ها را باید باور کنم؟” او گفت.

بنابراین سینگ یک گروه 10 نفره “تیم مالی و عملیات سایه” را جمع آوری کرد تا “اطلاعات مناسب را در زمان مناسب” بدست آورد.

بعداً وقتی به Udacity پیوست ، با پیش بینی یک سال مشخص مشکل داشت.

وی گفت: “شما چندین سیستم و چندین کسب و کار دارید و اطلاعات از آنها دریافت می کنید و لایه مناسب اطلاعات را به تنهایی به زمان زیادی نیاز دارید.” “در هر دو شرکت ، من این لوکس را نداشتم که راه حلی را که ما در حال ساخت آن هستیم ، داشته باشم.”

متأسفانه ، این استارتاپ از افشای آمار و ارقام سخت درآمد خودداری کرد و فقط گفت که مشتریان آن در صنایع مختلف مانند امکان فروش ، فناوری امنیت و املاک و شامل Mindtickle و Landing ، و سایر موارد ، فعالیت می کنند.

سرمایه گذاران وارتو به طور طبیعی نسبت به کاری که این استارتاپ انجام می دهد سرسخت هستند.

نائومی پیلوسف یونیتا ، شریک Menlo Ventures ، سال گذشته دور بعدی Vareto را رهبری کرد.

او در تیم مingسس که برای او جذاب بود ، اصالت را مشاهده کرد. علاوه بر این ، او گفت ، او دوست داشت چگونه وارتو “با معیارهای مالی با معیارهای عملی ازدواج می کند”

Pilosof Ionita به TechCrunch گفت: “اغلب ، اینها معیارهای ترکیبی هستند و اهرم های اساسی ارزش درک آنها را دارند.” “پیش بینی نمی تواند یک فرایند برج عاج باشد. این یک تمرین مشارکتی با مدیران در سراسر کسب و کار است که دارای ورودی های مختلف هستند. “

VC می گوید او هنگام کار با رشد محصول و کسب درآمد در Invoice2go ، این را به طور مستقیم تجربه کرد.

وی افزود: “در مورد شرکت های مستقر در این زمینه ، از کاربران آنها می شنویم که بسیاری از تجزیه و تحلیل ها و پیش بینی ها هنوز به صورت پیش فرض بر روی فایل های Excel ارسال می شوند.” “تیم های FP & A به یک پلت فرم مدرن تر نیاز دارند که ابتدا همکاری داشته باشد و از قابلیت همکاری داده ها به خوبی استفاده کند.”

تایسون کلارک ، شریک اصلی GV ، گفت که او نه تنها تحت تأثیر تیم موسس و تجربه ترکیبی آنها قرار گرفته است ، بلکه سهولت استفاده از این پلتفرم نیز تحت تأثیر قرار گرفته است.

او به TechCrunch گفت: “یادگیری و استفاده از آن تمیز و آسان است.” در واقع ، او بسیار با این پلتفرم آشنا شده بود ، او در مرحله سری A از شرکت حمایت کرد – که از سرمایه گذاری معمول خود در مراحل B و C فاصله می گیرد.

کمک به شرکت ها در تصمیم گیری بهتر در زمینه تجارت ، همچنان با سرعتی سریع دلارهای سرمایه گذار را جذب می کند. در اوایل این هفته ، ما در مورد Sisu Data گزارش دادیم جمع آوری 62 میلیون دلار برای r آنeal-time Decision Intelligence Engine ، که قصد دارد به تحلیلگران و رهبران مشاغل راهی برای تجزیه و تحلیل داده های ابری خود ارائه دهد تا نه تنها بفهمد چه اتفاقی در کسب و کار آنها می افتد ، بلکه دلیل وقوع آن و چه اقداماتی در پاسخ باید انجام شود.