Wisdom یک برنامه صوتی اجتماعی برای دسترسی به راهنمایی – TechCrunch است

استارتاپ صوتی اجتماعی Wisdom یک بازار راهنمایی جدید راه اندازی کرده است که به عنوان ترکیبی از Clubhouse و پلتفرم دوره های آموزشی مشهور Masterclass توصیف می شود.

این برنامه به کاربران اجازه می دهد تا برای یافتن مکالمه هایی که می توانند به طور زنده به آنها بپیوندند (با امکان پرسیدن س questionsالات) یا گوش دادن به درخواست ، به سیستم وارد شوند (مکالمات جاری شده به طور خودکار در نمایه ارائه دهنده صحبت ذخیره می شود).

ایده این است که مکالمات حول محور مشاوره باشد. اما این توصیه می تواند تقریباً در مورد هر چیزی باشد که مردم می خواهند درباره آن بشنوند-از بدو ورود طیف وسیعی از موضوعات در زمینه بازی ، از والدین و آشنایی ، تا شغل و امور مالی ، سلامت روان و رفاه ، تناسب اندام و موارد دیگر وجود دارد.

این استارتاپ می گوید که یک الگوریتم “سبک TikTok” ایجاد کرده است تا بتواند بر اساس هشتگ های موضوعی و داده کاوی گفتگو با کاربران را توصیه کند-با در نظر گرفتن مواردی مانند آنچه کاربران روی میزان مشارکت پایدار کلیک می کنند تا سعی شود به مکالمات با کیفیت کمک کند. به اوج برسید (همچنین می گوید این برنامه دارای ابزارهای گزارش دهی برای مکالمات مشکل دار و نظارت 24 ساعته و 7 ساعته انسان در موارد ایمنی است.)

در زمان راه اندازی Wisdom ، حدود 10 هزار “متخصص” برای ارائه اطلاعات از طریق پخش زنده صوتی ، پس از حدود یک ماه آزمایش اولیه ، ثبت نام کرده اند. به گفته موسس ، کار روی برنامه فقط حدود هشت ماه پیش آغاز شده است.

در حالی که هرکسی می تواند ثبت نام کند و شروع به گفتگو در مورد برنامه کند ، Wisdom دارای یک سیستم تأیید برای آنچه که آن را “منتورهای برتر” می نامد ، دارد تا به کاربران کمک کند تا بدانند که متخصصان خود ادعا می کنند-و اینکه آیا ارزش گوش دادن دارند یا خیر.

از طرف دیگر ، این افراد را تشویق می کند که دارای دانش ارزشمندی برای مشارکت هستند – در وهله اول – این فرصت را به وجود می آورند که بر اساس گوش دادن و مشارکت در مذاکرات خود ، یک “ارز مجازی” به نام Mentorcoin به دست آورند.

این می گوید هر کسی می تواند با پخش توصیه های خود شروع به کسب ارز درون برنامه ای کند ، این فقط مختص کاربران قدرتمند نیست-می گوید که می خواهد از یک طبقه متوسط ​​خالق پشتیبانی کند ، نه اینکه فقط پول را به یک قطعه فوق العاده کوچک فوق العاده به عنوان برخی دیگر از سیستم عامل های خالق تبدیل کند. هستند (er، hi Twitch!).

Mentorcoin را می توان با کارت های هدیه از فروشگاه هایی مانند آمازون و Target (یا اهدا به موسسات خیریه مانند Clean Water Fund) مبادله کرد-اما برنامه این است که ویژگی های درآمدزایی برای مربیان گسترش یابد تا بتوانند در آینده مشارکت مشاوره ای را بر روی این پلت فرم ایجاد کنند.

نکته ای که در آن جبهه به آن توجه می شود این است که به مربیان اجازه می دهد مکالمات پولی را به صورت شخصی ارائه دهند. اما در حال حاضر این صدا کاملاً اجتماعی است.

“صدای اجتماعی – این یک سطح است ، همه خوب نمی نویسند … اما همه می توانند صحبت کنند. من فکر می کنم صدا معتبر است. می توانید لحن و احساس را در صدای مردم بخوانید. این به آنها اجازه می دهد آسیب پذیرتر باشند.

“به عنوان یک مربی یا متخصص می توانید به مردم کمک کنید حتی زمانی که در Wisdom نیستید زیرا کتابخانه گفتگوهای شما در نمایه شما ذخیره شده است و هر کسی می تواند در هر زمان برگردد و به صحبت های شما گوش دهد – بنابراین ، اغلب ، با دسترسی تا زمانی که این کار را انجام داده اید به برنامه های دانش یا راهنمایی برسید [back and forth asking when you’re both free the conversation may not happen]به

“[But] اگر آنها شما را در Wisdom هر زمان که به صورت زنده دنبال می کنید هشدار دریافت می کنند. بنابراین یکی از ویژگیهای بعدی که ما در حال بررسی آن هستیم “ساعات اداری صوتی” است – پس چرا نباید آن را در LinkedIn یا وب سایت خود قرار دهید ، حتی اگر هفته ای یک بار ، در ماه یک بار به صورت مستقیم در Wisdom فعالیت می کنید … افرادی که شاید امتیازاتی داشته باشند و متخصص باشند [feel they] وقت پس دادن را ندارید

“من واقعاً آینده ای را پیش بینی می کنم که در آن متخصصان می توانند … روی Wisdom زندگی کنند – ممکن است هفته ای یک بار باشد ، ممکن است یک بار در ماه باشد – [saying] این ساعات اداری صوتی من است ، مردم می توانند به طور زنده گوش دهند. “

Wisdom اولین استارتاپی نیست که تلاش می کند سفارش مفیدی را به بحث و گفتگوی درخواستی برساند که اکنون با ضربه زدن یک برنامه در سیستم عامل هایی مانند Clubhouse در دسترس است.

و نه در واقع اولین کسی که روی توصیه به عنوان سس مخصوص آن تمرکز کرد (به عنوان مثال ، برای هر کسی مراجعه کنید). اما Akinrinade معتقد است که اولین رویکرد خالق آن به پلتفرم نوپای صوتی اجتماعی کمک می کند تا برجسته شود.

حمایت از صداهای متنوع یکی دیگر از اهداف اصلی Wisdom است.

مأموریت دموکراتیک کردن دسترسی به مربیگری و دموکراتیزه کردن دسترسی به دانش است. من معتقدم که دانش نباید یک امتیاز باشد ، بلکه باید یک پیش فرض باشد – حقی که هرکسی می تواند داشته باشد. “

این برنامه شامل ویژگی هایی است که به منظور کمک به ساختار گفتگوها به گونه ای است که آنها را در دسترس طیف وسیعی از صداها قرار می دهد – مانند تایمر برای حفظ مکالمات در حال حرکت تا هیچ مهمانی نتواند جریان را در انحصار خود قرار دهد.

اگرچه در ابتدا تمرکز برنامه بر کشورهای انگلیسی زبان مانند انگلستان ، ایالات متحده ، استرالیا و کانادا است. بنابراین این یک محدودیت است.

آکینریناد-که سابقه مشاوره مدیریت دارد و پیش از این استارتاپ دیگری را تأسیس کرده است (برنامه دوستیابی سیاهپوست آفریقلیک مستقر در لندن)-می گوید وقتی در OneTech ، تنوع انگلستان در برنامه استارتاپ ها کار می کرد ، متوجه مشکل دسترسی به مشورت شد.

او همچنین از استفاده از پلت فرم شبکه حرفه ای LinkedIn برای راهنمایی ناامید است – می گوید صندوق ورودی متخصصان با درخواست های “مغز خود را انتخاب کنید” غرق می شود که در نهایت نادیده گرفته می شود ، مگر اینکه شخصی بتواند از طریق تماس متقابل که به نوبه خود مشکل سیستماتیک را پیچیده می کند ، معرفی شود. نابرابری.

امید او به حکمت این است که به شکستن چنین موانعی و “دموکراتیک کردن” دسترسی به دانش کمک کند.

این استارتاپ توسط تعدادی از سرمایه گذاران فرشته حمایت می شود که – به اندازه کافی مناسب – Akinrinade می گوید که او در Clubhouse ملاقات کرده است.

“من در آن زمان بنیانگذار فناوری بودم که روی یک برنامه دوستیابی کار می کردم – اما در آن زمان ما فقط صحبت می کردیم و صدای اجتماعی بسیار هیجان انگیز و به نوعی حاضر است. و – بله – اینگونه است که ما خرد را شروع کردیم! ” او می افزاید