YC grad Buoyant می خواهد حمل و نقل مسافت میانی را با هواپیماهای باربری حل کند-TechCrunch

تعدادی از شرکتها در سالهای اخیر با هدف احیای کشتی هوایی ظاهر شده اند ، فناوری اولیه ای که به نفع هواپیماها و هلیکوپترها کنار گذاشته شد.

نهنگ های پرنده در فرانسه ، وسایل نقلیه هوایی ترکیبی در انگلستان ، لاکهید مارتین و میلیاردر سرگئی برین همگی پروژه های هوایی در دست توسعه دارند ، به ویژه بر حمل بار متمرکز شده اند. هیچکدام هنوز خدمات رسانی به مشتریان را آغاز نکرده اند.

Buoyant می خواهد اولین باشد.

این استارتاپ امسال از Y Combinator فارغ التحصیل شد و هدف آن ساخت هواپیماهای کوچک بدون سرنشین برای جابجایی محموله های مایل میانی بود. به جای انبار به خانه ، به تحویل انبار به انبار فکر کنید. دو بنیانگذار ، بن کلمن و جو فیگورا ، می گویند که می توانند هزینه تحویل را نسبت به پروازهایی که توسط هواپیماها یا هلیکوپترهای کوچک انجام می شود ، نصف کنند. و آنها می گویند در جایی موفق خواهند شد که دیگران با کوچک ماندن متوقف شده اند-به جای ساخت هواپیماهای هوایی عظیم و چند صد فوتی که نیاز به سرمایه زیادی برای ساخت و گاز زیادی برای بلند کردن دارند ، آخرین وسیله نقلیه بویانت فقط 60 خواهد بود. طول پا

کلمن و فیگورا دو مهندس سخت افزار MIT هستند که دندان های خود را برای ساخت فضاپیماها و آنتن ها بریده اند. هر دو روی پروژه هایی با کارفرمایان قبلی کار کرده بودند که شامل اتصال کم هزینه به نقاط دور افتاده مانند آلاسکا می شد (کلمن نیز در آنجا بزرگ شد).

اعتبار تصویر: شناور جو فیگورا و بن کلمن بنیانگذاران Buoyant.

“چی [Joe and I] کلمن گفت که وقتی ما در این شرکت ها کار می کردیم صحبت از این بود که رساندن کالاهای واقعی به این مکان ها و نه فقط اینترنت چقدر سخت است. “در این مکان ها ، مردم در حال خرید آنلاین هستند ، چیزهایی را برای آنها ارسال می کنند. آنها گاهی باید هفته ها یا ماه ها منتظر بمانند تا به آنجا برسند. “

کلمن اضافه کرد که وقتی شرکت YC را راه اندازی کرد ، آنها تصور کرده بودند که یک هواپیمای هوایی نزدیک به نمونه اولیه خود ایجاد می کنند-به عنوان مثال ، یک کشتی کوچک که می تواند برای آمازون تحویل آخرین کیلومتر را انجام دهد.

“ما با تعدادی از شرکت ها صحبت کرده ایم ، و به نظر می رسید که از طریق صحبت با آنها ، مایل میانی روستایی یک مشکل بسیار بزرگتر از مایل گذشته روستایی است. فرض کنید شما پنج هزار نفر در یک جامعه زندگی می کنید ، اساساً می توانید خدمات پستی را به یکی از آن افراد برای انجام آخرین تحویل کیلومتر به صورت زیر قرارداد منعقد کنید. … اما رساندن بسته ها از مرکز اصلی شما به آن مکان واقعاً چالش برانگیز و واقعاً بسیار گران است. “

برای حل این مشکل ، بویوانت یک هواپیمای الکتریکی باتری “ترکیبی” تولید کرد ، به این معنی که حدود 70 درصد از بالابر خود را با استفاده از گاز سبک تر از هوا-در این مورد ، هلیوم تولید می کند. 30 درصد باقیمانده آسانسور از معماری شیب روتور آن ناشی می شود. این طرح ترکیبی همان چیزی است که Buoyant می گوید مشکل بسیار دشوار رها کردن محموله را حل می کند – دشوار است زیرا به عنوان کشتی های هوایی که وزن خود را از دست می دهند ، خطر پرتاب مجدد به هوا را دارند. چرخش شیب به هواپیما اجازه می دهد تا در هنگام برخاست و فرود نزدیک به هلیکوپتر عمل کند.

https://www.youtube.com/watch؟v=VEYOfVcwRhk

اما در جایی که هلیکوپترها باید بتوانند وزن خود را بالا ببرند – از 1500 تا 10000 پوند فیبر کربن و فولاد ضد زنگ – کشتی هوایی Buoyant فقط باید وزن محموله خود و چارچوب آن را بلند کند. نه تنها بنیانگذاران Buoyant می گویند این باعث صرفه جویی در هزینه های سرمایه ای می شود ، بلکه آنها در حال توسعه کشتی هستند تا در نهایت به صورت خودکار کار کند ، بنابراین شرکت مجبور نخواهد شد از خلبانان استفاده کند.

Buoyant چهار نمونه اولیه هواپیما ساخته و به پرواز درآورده است. جدیدترین کشتی زیر مقیاسی که به هوا رفت 20 فوت طول دارد ، با سرعت هوای حداکثر 35 مایل در ساعت و ظرفیت بار 10 پوند ، اما هدف نهایی این است که یک کشتی هوایی بسازیم که توانایی حمل 650 پوند را دارد. محموله با سرعت کروز در حدود 60 مایل در ساعت.

کشتی هوایی تحت مجوز قسمت 107 فعالیت می کند. قبل از اینکه شرکت بتواند خدمات رسانی به مشتریان را آغاز کند ، باید به دو گواهینامه برسد: یک گواهینامه نوع تأیید کننده قابلیت پرواز گواهینامه های صنایع دستی و اپراتورها برای گروه هایی که با آنها پرواز می کنند. فیگورا در HackerNews گفت: “هر دو به ساعت پرواز زیادی نیاز دارند ، که اصلی ترین فعالیت توسعه ای ما خواهد بود.”

با نگاهی به آینده ، این شرکت در حال برنامه ریزی برای تکرار سیستم کنترل پرواز خود و انجام نمایشی میدانی با نمونه اولیه مقیاس در ماه های آینده است. Buoyant می خواهد یک نسخه کامل در سال آینده بسازد ، که کلمن گفت که آنها احتمالاً در داخل تولید خواهند کرد.

این چند مرحله بعدی برای بویوانت بسیار مهم خواهد بود که نامه های پیشنهادی به ارزش 5 میلیون دلار را که با چندین مشتری بالقوه – از جمله از یک شرکت هواپیمایی منطقه ای آلاسکا – امضا کرده است ، به قراردادهای رسمی تبدیل کند.

Buoyant همچنین دو برنامه آزمایشی در دست اجرا دارد: یکی با نمونه اولیه زیر مقیاس در پاییز امسال ، و دیگری با کشتی کامل در مدت یک سال ، هر دو با شرکت های لجستیک/تحویل بسته.

کلمن اضافه کرد: “مردم قبل از رایانه بلمپینگ می ساختند ، مردم قبل از اینکه واقعا آیرودینامیک را بفهمند ، بلامپ می ساختند ، بنابراین ما در مدت زمانی که مردم در حال ساخت هواپیماهای هوایی بودند ، مزیت هایی داریم.” “داده های زیادی در آنجا وجود دارد. اینطور نیست که توسعه کشتی هوایی متوقف شده باشد. مردم بیش از 100 سال است که بطور مداوم در حال توسعه کشتی های هوایی هستند. “